TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przetarg PKP PLK na ciąg pieszo-rowerowy w Idzikowicach
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.07.2018 21:19:50
Przetarg PKP PLK na ciąg pieszo-rowerowy w Idzikowicach

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na budowę drogi i ciągu pieszo-rowerowego w Idzikowicach (Łódzkie). Inwestycja ma zapewnić mieszkańcom bezpieczne przekraczanie torów w rejonie stacji kolejowej - poinformowało w środę biuro prasowe spółki.

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na budowę drogi i ciągu pieszo-rowerowego w Idzikowicach (Łódzkie). Inwestycja ma zapewnić mieszkańcom bezpieczne przekraczanie torów w rejonie stacji kolejowej - poinformowało w środę biuro prasowe spółki.

Zdaniem Magdaleny Janus z zespołu prasowego PKP PLK dzięki inwestycji możliwy będzie także szybszy przejazd pociągów przez stację. "To kolejny element podnoszenia prędkości na Centralnej Magistrali Kolejowej" - powiedziała. Jak wyjaśniła, PKP PLK zaplanowały budowę ok. 2,5 km drogi oraz ciągu dla pieszych i rowerzystów. Trasa będzie prowadzić z miejscowości Kruszewiec w kierunku wiaduktu drogowego w miejscowości Stara Wieś. Kierowcy mają zyskać bezpieczny dojazd do domów i pracy w miejsce istniejącego przejazdu kolejowo-drogowego w Idzikowicach, który zostanie zlikwidowany.

Dla obsługi pieszych i rowerzystów zaprojektowano ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż nowo projektowanej drogi. Na terenie gminy Opoczno i Poświętne będzie ona odpowiednio oznakowana i oświetlona. W ramach planowanej inwestycji zostaną przeprowadzone roboty budowlane na wiadukcie drogowym w Starej Wsi, m.in. będzie wymieniona nawierzchnia. Realizację prac zaplanowano na lata 2018–2019. Szacunkowa wartość projektu to ok. 13 mln zł. Inwestycja była poprzedzona konsultacjami społecznymi.

Spółka przypomina, ze inwestycje PKP PLK na Centralnej Magistrali Kolejowej, w tym m.in. likwidacja przejazdów i modernizacja stacji w Idzikowicach, umożliwią podniesienie prędkości przejazdu pociągów powyżej 200 km na godz. Jesienią PKP PLK ma rozpocząć kompleksową przebudowę stacji w Idzikowicach, która obejmie wymianę torów, rozjazdów i sieci trakcyjnej.

Na poziom bezpieczeństwa ruchu pociągów wpłynie też zabudowa komputerowych urządzeń sterowania ruchem. Inwestycja jest częścią większego projektu: "Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II", finansowanego ze środków krajowych. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP TLK
przetarg
Idzikowice
ciąg pieszo-rowerowy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.