TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przetarg na wagony dla wojska unieważniony, nie było chętnych
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 28.06.2018 08:51:20 1 komentarz
Przetarg na wagony dla wojska unieważniony, nie było chętnych

Z powodu braku ofert postępowanie na osiem wagonów specjalnych na potrzeby wojska zostało unieważnione – poinformowała w środę spółka PKP Intercity.

Z powodu braku ofert postępowanie na osiem wagonów specjalnych na potrzeby wojska zostało unieważnione – poinformowała w środę spółka PKP Intercity.

Na swojej stronie internetowej PKP Intercity, która działała w postępowaniu jako zamawiający, podała, że postępowanie, z powodu braku ofert, podlega unieważnieniu zgodnie z prawem zamówień publicznych.

O braku ofert firma informowała w połowie czerwca. W listopadzie ub.r., gdy szefem MON był Antoni Macierewicz, PKP Intercity ogłosiła przetarg na osiem specjalnych wagonów osobowych na potrzeby sił zbrojnych. Chodziło o sześć wagonów bezprzedziałowych specjalnych drugiej klasy do przewozu żołnierzy i dwa wagony przedziałowe specjalne drugiej klasy do przewozu konwoju.

Wagony miały służyć do transportu łącznie ok. 500 ludzi z bronią i wyposażeniem. W wagonach bezprzedziałowych miały być przedział dowódcy, przedział narad i szafka na broń. Wagony miały też mieć sprzęt audiowizualny i niezależne zasilanie.

PKP Intercity chciała, aby wagony posiadały dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań krajowych w zakresie eksploatacji po sieciach Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
tabor
wagon
  • DarekP – 28.06.2018

    Ciekawe, czy będzie kolejne podejście i czy forma pozostanie taka, jak była.Alternatywą jest zakup wagonów przez Intercity w ramach własnych przetargów, które zamierza ogłosić i wynajem ich dla wojska.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.