TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przetarg na tabor Kolei Mazowieckich jeszcze w tym roku
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.03.2017 15:20:36 1 komentarz
Jeszcze w tym roku przetarg na tabor Kolei Mazowieckich

Jeszcze w tym roku Koleje Mazowieckie ogłoszą przetarg na zakup nowych pociągów ? powiedział nam dziś Dariusz Grajda, członek Zarządu przewoźnika.

Jeszcze w tym roku Koleje Mazowieckie ogłoszą przetarg na zakup nowych pociągów ? powiedział nam dziś Dariusz Grajda, członek Zarządu przewoźnika.

Spółka złożyła już wniosek o dofinansowanie zakupów. Na razie czekamy ? stwierdził Grajda. I dodał, że aktualnie rozważane są różne koncepcje. Niewykluczone, że zmieni się także liczbą składów, które przewoźnik będzie chciał pozyskać. To zależy od dofinansowania unijnego. Do podziału jest miliard złotych, moglibyśmy zagospodarować wszystkie te środki ? mówił Dariusz Grajda. A chętnych jest więcej. Wszyscy przewoźnicy samorządowi chcieliby kupić nowe pociągi.

Na początku roku Koleje Mazowieckie informowały, że chcą pozyskać nawet 71 pociągów. Miałyby one kosztować 2,2 mld zł. Pewne zmiany w sposobie dofinansowania zakupów mogą te plany jednak skutecznie ograniczyć. Przykład Małopolski, o którym pisaliśmy na łamach InfoRail.pl pokazuje, że z 15 składów zrobiły się 4.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
ezt
tabor
  • DarekP – 03.04.2017

    Dofinansowanie taboru na poziomie 85% też rodzi pewne patologie, bo bardziej opłaca się kupować nowy tabor, niż dbać o ten, który kupiło się parę lat wcześniej. Przykłady - ED74, EN81, pomysły sprzedaży EN96 itd. Ale co tam, za 15% to można kupić nawet byle co, a czy to przemyślano, to nikt nie zapyta.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!