TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przerwy w kursowaniu pociągów na odcinku Olsztyn-Malbork i w Toruniu
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.08.2019 10:37:58
Przerwy w kursowaniu pociągów na odcinku Olsztyn-Malbork i w Toruniu

W niedzielę 1 września 2019 roku wchodzi w życie korekta rocznego rozkładu jazdy. Będzie obowiązywać do 19 października 2019 roku.

W niedzielę 1 września 2019 roku wchodzi w życie korekta rocznego rozkładu jazdy. Będzie obowiązywać do 19 października 2019 roku.

O zmianach w Radomiu i Zakopanem już pisaliśmy. Ale to nie jedyne utrudnienia. Prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę sieci kolejowej powodują przerwę w ruchu na odcinku Olsztyn – Malbork. Pociągi:

TLK Rybak rel. Białystok – Szczecin – Białystok;

IC Żuławy rel. Olsztyn – Szczecin – Olsztyn;

TLK Gryf rel. Olsztyn – Szczecin – Olsztyn;

TLK Branicki rel. Kraków – Gdynia – Kraków;

pojadą trasą okrężną przez stację Iława Główna. Do stacji, które będą pomijane – Elbląg, Morąg i Pasłęk zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA).

Pociąg TLK Stańczyk będzie kursować w skróconej relacji Szczecin – Gutkowo – Szczecin, a na odcinku Gutkowo – Olsztyn Główny – Gutkowo do dyspozycji pasażerów będzie ZKA.

Od 5 do 10 października nastąpi krótkotrwała przerwa w ruchu na odcinku Toruń Miasto – Toruń Wschodni. Na odcinku Toruń Główny – Toruń Wschodni zostanie uruchomiona ZKA dla pociągów:

TLK Drwęca rel. Olsztyn – Poznań – Olsztyn;

IC Jeziorak rel. Olsztyn – Poznań – Olsztyn;

TLK Ukiel rel. Olsztyn – Kraków – Olsztyn;

IC Mamry rel. Białystok – Wrocław Gł. – Białystok.

Składy nie będą zatrzymywać się na stacji Toruń Miasto. Dodatkowo w terminie 4 – 9/10 października pociąg TLK Ustronie rel. Kołobrzeg – Przemyśl – Kołobrzeg zostanie skierowany na trasę objazdową na odcinku Toruń Główny – Tczew i będzie przejeżdżać przez stację Bydgoszcz Główna. W tym czasie pominie Iławę, Prabuty i Malbork.

Od 1 do 15 września pociąg IC Daszyński/Soła rel. Białystok – Żywiec/Zwardoń nie będzie kursować na odcinku Białystok – Warszawa Wschodnia.

W dniach od 4 do 24 września wprowadzona zostanie przerwa w ruchu na odcinku Hurko –Medyka i w stacji Medyka. W związku z tym, zawieszone zostanie kursowanie pociągu MP Lwów Express rel. Wrocław – Lwów – Wrocław z wagonami bezpośrednimi do Kijowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
rozkład jazdy