TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przedsmak wakacyjnego tłoku?
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.05.2017 13:37:14 5 komentarzy
Przedsmak wakacyjnego tłoku?

O problemach z pojemnym taborem na linii helskiej pisaliśmy na łamach InfoRail.pl wielokrotnie. Szynobusy, jakie by nie były, w wakacje nie sprawdzają się. Są zwyczajnie za małe. Sytuację ratują wagony, które na szczęście jeszcze w tym roku będą kursować.

O problemach z pojemnym taborem na linii helskiej pisaliśmy na łamach InfoRail.pl wielokrotnie. Szynobusy, jakie by nie były, w wakacje nie sprawdzają się. Są zwyczajnie za małe. Sytuację ratują wagony, które na szczęście jeszcze w tym roku będą kursować.

Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zwraca na swoim facebookowym profilu uwagę na fakt, że jeszcze nie rozpoczął się sezon wakacyjny, a wystarczyła ładna pogoda na weekend, aby składy z piętrowymi wagonami Bhp w pociągu "TUR" były bardzo zapełnione.

Nie wyobrażamy sobie takich scen w nowoczesnych pojazdach LINK, dlatego piętrowe wagony oraz "bonanzy" przystosowane do przewozu rowerów jak najbardziej wskazane na linii Chojnice - Gdynia - Hel w miesiącu lipcu i sierpniu. Wagony piętrowe typu Bhp co prawda są już stare, ale idealnie pasują do takich połączeń na ciepłą wiosnę oraz na lato – pisze Stowarzyszenie. Nic dodać nic ująć.

Stowarzyszenie zamieszcza też film, na którym widać, że przy ładnej pogodzie pociągi na Półwysep Helski będą cieszyć się sporą frekwencją. W ostatni weekend mieliśmy przedsmak tego, co będzie czekać nas w wakacje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Hel
Przewozy Regionalne
Gdynia
 • Ja – 30.05.2017

  Wagony BHP powinny byc juz dawno zezlomowane a jezdzic powinny Bohuny.Bylby to krok w strone cywilizacji. Tak samo na sezon na helska powinny byc sciagniete lokomotywy SP32, bo S/M42 ledwo zipią

 • kolejarz – 30.05.2017

  Jechałem w zeszłym roku Bhp z Tczewa na Hel, powiem tak: gdyby były wygodne siedziska i chociaż trochę chłodu to naprawdę nie byłoby źle. SU42 mimo, że nie za mocne to jednak radziły sobie dobrze.

 • @kolejarz – 30.05.2017

  Dokładnie. Pamiętam że jeszcze 15 lat temu na górnym pokładzie była korbka i dolna część okna otwierała się jak w samochodach. Ostatnio jechałem i niestety okna nie da się opuścić. No i przypadłość starych wagonów, trzeba się męczyć z drzwiami.

 • d – 30.05.2017

  Głupotą było pocięcie bohunów. Teraz by były jak znalazł na helską i inne szczyty. Ale cóż zrobić. Usamorządowienie zabiło kolej regionalną.

 • Miko – 30.05.2017

  Widać już że Bipy konstrukcyjnie ledwo dają radę: problem z drzwiami, siedzenia twarde(sprężynowe), składem buja tak jak kiblem. Uważam, że województwo pomorskie powinno się zgadać z PR tak aby:-zmodernizować ok 2/3 SU42-przeprowadzić NG, zmodernizować stojące EU07 w Toruniu-pozyskać do 10/15 wagonów bdhpumn, przeprowadzić NG z lekką modernizacją(nawiew, sip, ewentualnie hermetyczne kible) I taki zestaw kosztujący tyle samo co kompletna wymiana taboru na nowy, mógłby jeździć spokojnie na Elbląg/Bydgoszcz/Olsztyn a w sezonie na Hel.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.