TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przed kontrolerem biletów … skoczyła do kanał. W Wenecji
TransInfo.pl - Opublikowano: 10.09.2018 15:19:25

Amerykańska turystka, która bez biletu płynęła tramwajem wodnym w Wenecji, na widok zbliżającego się kontrolera skoczyła do Canal Grande.

Jak informuje portal niezalezna.pl - amerykańska turystka, która bez biletu płynęła tramwajem wodnym w Wenecji, na widok zbliżającego się kontrolera skoczyła do Canal Grande. Została wyłowiona przez straż miejską i ukarana dwoma mandatami: 450 euro za skok do wody i ponad 70 za brak biletu.

Włoskie media podały, że kiedy 18-letnia Amerykanka została po wyciągnięciu z wody zaprowadzona na posterunek straży miejskiej, wyjaśniła, że nie wiedziała o tym, że w Wenecji nie można skakać do kanałów. Wymierzono jej dwie kary w wysokości ponad 520 euro, które od razu zapłaciła kartą kredytową. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za skok do Canal Grande zapłaciła 450 euro, a za brak biletu na tramwaj wodny, czyli vaporetto, 77,50 euro.

Zdarzenie to skomentował burmistrz miasta Luigi Brugnaro, który przypomniał, że dla zapewnienia bezpieczeństwa Canal Grande i pozostałe kanały stale patrolują łodzie straży miejskiej i to załoga jednej z nich interweniowała, by wyciągnąć z wody pasażerkę bez biletu.

"Tej turystki nie należało tylko ukarać grzywną; musimy mieć możliwość osadzenia takiej osoby w celi i odesłania jej z miasta. Wenecja musi być szanowana przez odwiedzających" - dodał burmistrz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontroler
Włochy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.