TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przebudowa mostów kolejowych w Kotlinie Kłodzkiej
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.08.2020 10:15:58
Przebudowa mostów kolejowych w Kotlinie Kłodzkiej (foto: PKP PLK)

8,3 mln zł przeznaczyły PKP PLK na odnowienie mostów kolejowych nad Bystrzycą i w rejonie zalewowym.

8,3 mln zł przeznaczyły PKP PLK na odnowienie mostów kolejowych nad Bystrzycą i w rejonie zalewowym.

Dla mieszkańców regionu i turystów poprawią się warunki podróży koleją do dolnośląskich uzdrowisk. Prace potrwają do końca listopada. Przebudowa trzech mostów kolejowych w okolicy Kłodzka, nad Bystrzycą Dusznicką oraz nad terenami zalewowymi rzeki rozpoczęła się w sierpniu. Jak podkreślił rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, zapewni ona mieszkańcom bezpieczne dojazdy koleją do pracy i szkół, a turystom do dolnośląskich uzdrowisk zachodniej części Kotliny Kłodzkiej.

"W przeprawach z 1960 r. są naprawiane przyczółki, odnawiane metalowe elementy przęseł i wykonywana izolacja. Przygotowane będzie nowe mocowanie i tor. Wzmocnione konstrukcje mostów na lata zapewnią płynne przejazdy na linii Kłodzko – Kudowa Zdrój. Możliwe będzie podniesienie prędkości pociągów przejeżdżających przez obiekty do 100 km/h, czyli ponad trzykrotnie szybciej niż obecnie" – wyjaśnił.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na odnowienie mostów ponad 8,3 mln zł z Funduszu Kolejowego. Prace rozpoczęły się w sierpniu i są planowane do końca listopada 2020 r. Zakres robót wymagał wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej do końca października.

Siemieniec przypomniał, że na stacji Kłodzko Główne podróże od 2018 r. ułatwiają już dwa odnowione perony, a przebudowany układ torów i urządzenia sterowania ruchem poprawiły warunki przewozu towarów koleją, m.in. kruszywa z kopalni w rejonie Ścinawki i Nowej Rudy.

Z kolei przystanek Kłodzko Miasto po prowadzonej modernizacji stanie się stacją. Od maja dla podróżnych dostępny jest nowoczesny, zadaszony peron. Aktualnie przebudowywany jest kolejny peron. Zakończenie inwestycji, wartej blisko 60 mln zł ze środków budżetowych, przewidywane jest w przyszłym roku. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
most
Kłodzko
PKP PLK