TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prom Drogowiec we wrześniu wznowi kursy na Wiśle
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 31.08.2017 16:04:30
Prom Drogowiec we wrześniu wznowi kursy na Wiśle

Prom Drogowiec kursuje w ciągu drogi powiatowej między Spytkowicami Przewozem w powiecie wadowickim a Porębą Żegoty w powiecie chrzanowskim

Prom Drogowiec, po rocznym remoncie, od połowy września wznowi kursowanie po Wiśle w rejonie Spytkowic – poinformował wicestarosta wadowicki Andrzej Górecki. Przeprawa skraca drogę między miejscowościami po obu stronach rzeki o kilkadziesiąt kilometrów.

-"Prom jest już na wodzie, ale trwają jeszcze odbiory. Spodziewamy się, że jego kursowanie zostanie wznowione w połowie września" – powiedział samorządowiec.

Prom kursuje w ciągu drogi powiatowej między Spytkowicami Przewozem w powiecie wadowickim a Porębą Żegoty w powiecie chrzanowskim. Gdy on nie funkcjonuje, mieszkańcy muszą korzystać z objazdów.

Przeprawa przeszła generalny remont. Jego wykonawca m.in. naprawił wręgi i wzdłużnice szkieletu kadłuba oraz wymienił blachę poszycia, wyremontował silnik, wymienił podłogę w miejscu, które podczas przeprawy zajmują pasażerowie, a także wykonał nowy pokład drewniany na promie i pomostach. Remont kosztował ok. 200 tys. zł. Sfinansował go powiat wadowicki, który wsparła gmina Spytkowice.

Wysłużona przeprawa od dawna potrzebowała gruntownego remontu. W 2010 r. zatonęła podczas powodzi, ale rok później wróciła na wodę. Latem ub.r. nie można było już z niej korzystać i została wyciągnięta na brzeg. Przez dłuższy czas starostwo poszukiwało wykonawcy remontu, ale bez powodzenia. Sukcesem zakończył się dopiero czwarty przetarg, rozstrzygnięty w maju br.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
Wisła
Małopolskie