TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prokuratura bada gdański zakup autobusów cabrio
TROJMIASTO.PL - Opublikowano: 10.03.2017 14:08:56

Prokuratura chce sprawdzić, czy przetarg na zakup i obsługę autobusów był zasadny i zgodny z prawem.

Jak informuje portal Trojmiasto.pl - Prokuratura Rejonowa Gdańsk Wrzeszcz zabezpieczyła dokumentację przetargową na zakup autobusów typu cabrio, które miałyby w tym roku obsługiwać nową turystyczną linię autobusową w Śródmieściu.

- Zawiadomienie złożyła osoba prywatna. Kwestionuje ona przetarg na zakup autobusów, poddaje w wątpliwość zasadność prowadzenia przez spółkę miejską działalności związanej z usługami turystycznymi. W związku z tym zawiadomieniem prokuratura w ramach czynności sprawdzających ustala zasadność ogłoszenia przetargu dotyczącego nabycia autobusów i sposobu przeprowadzenia tego przetargu oraz uzasadnienia finansowego ? mówi Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Przetarg na zakup autobusów trwa, ale data otwarcia ofert została przesunięta. Na początku miesiąca spółka GAiT zmieniła ją z 7 na 14 marca.

Według ustaleń portalu zawiadomienie złożył jeden z właścicieli firm meleksowych, które do tej pory świadczyły podobne usługi, ale z ich działalności nie były zadowolone władze miasta. Na hałas i brawurową jazdę często narzekali też mieszkańcy Głównego i Starego Miasta. Gdy miasto ujawniło swoje plany na tegoroczny sezon turystyczny, właściciel jednej z firm twierdził, że to jego pomysł, który miasto odrzuciło rok wcześniej, a metody wyboru partnerów (GAiT i GOT) to ograniczanie konkurencji i łamanie prawa. Groził też protestem i blokadą miasta (ostatecznie z tego pomysłu się wycofano).

Przypomnijmy. Nowa linia autobusowa typu "Hop on hop off" to nowy pomysł władz miasta na obsługę ruchu turystycznego w Śródmieściu. Autobusy mają kursować co 30 min (18 kursów dziennie), a na pokładzie pomieścić ok. 30 osób, które o najpopularniejszych zabytkach i miejscach w Gdańsku będą mogły słuchać w ośmiu językach. Pojazdy będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 24-godzinna wejściówka ma kosztować 45 zł. Bilety będzie można kupić w Internecie, a także w Punktach Informacji Turystycznej, na dworcach czy lotnisku. Pierwsze kursy odkrytych autobusów miałyby ruszyć już w maju, ale ze względu na postępowanie prokuratury niewykluczone, że termin ten - podobnie jak rozstrzygnięcie przetargu - zostanie przesunięty.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT Gdańsk
cabrio
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.