TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Projekt PKP Informatyka i PKP Intercity w GovTech Polska z dużym zainteresowaniem
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 15.11.2019 14:15:45
Projekt PKP Informatyka i PKP Intercity w GovTech Polska z dużym zainteresowaniem

272 firmy technologiczne zgłosiły się do programu GovTech Polska. W sumie w 12 konkursach ogłoszonych przez instytucje i firmy z sektora publicznego odnotowano 472 zgłoszenia.

272 firmy technologiczne zgłosiły się do programu GovTech Polska. W sumie w 12 konkursach ogłoszonych przez instytucje i firmy z sektora publicznego odnotowano 472 zgłoszenia.

Zgłaszający się do programu mają opracować m.in.: oprogramowanie umożliwiające prognozowanie popytu i optymalizujące cenę za przejazd pociągiem (wyzwanie PKP Informatyka i PKP InterCity).

Duża część firm zgłosiła się jednocześnie do kilku wyzwań. Są to małe i średnie firmy technologiczne, na jedno wyzwanie przypada średnio 39 zgłoszeń - poinformowali organizatorzy. Największym powodzeniem cieszyły się wyzwania PKN Orlen, Urzędu Patentowego RP oraz PKP Informatyka.

Według dyrektor programu GovTech Polska Justyny Orłowskiej liczba zgłoszeń potwierdza, że program odpowiada na zapotrzebowanie rynku. "Przedsiębiorcy chcą współpracować z sektorem publicznym i tworzyć usługi dla państwa, a dzięki formule GovTech Polska zyskują taką możliwość" – podkreśliła.

GovTech Polska to program składający się z dwuetapowych konkursów, za pośrednictwem których poszukiwane są innowacje dla sektora publicznego. To alternatywa dla typowego postępowania przetargowego, choć wszystko opiera się na Prawie Zamówień Publicznych. W programie, zamiast obszernej dokumentacji przetargowej, uczestnicy przedstawiają demo swojego rozwiązania IT. Najlepsze projekty nagradzane są kontraktem publicznym – zwycięskie firmy wprowadzają w życie opracowane przez siebie oprogramowania i mają szansę ulepszać e-usługi publiczne.

22 października rząd zaakceptował uchwałę w sprawie programu GovTech Polska, przyjmując program jako stały i decydując o jego kontynuacji w kolejnych latach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
PKP Informatyka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.