TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Program utrzymaniowy do końca roku?
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 30.11.2017 15:39:56 1 komentarz
Program utrzymaniowy do końca roku?

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa liczy, że do końca roku Rada Ministrów zatwierdzi kolejowy program utrzymaniowy, którego wartość szacowana jest na 27 mld zł - poinformował w czwartek PAP minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa liczy, że do końca roku Rada Ministrów zatwierdzi kolejowy program utrzymaniowy, którego wartość szacowana jest na 27 mld zł - poinformował w czwartek PAP minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

"Liczę na to, że uda się w tym roku zatwierdzić program utrzymaniowy dla kolei" - powiedział w czwartek Adamczyk.

Przed tygodniem podczas VII Kongresu Kolejowego minister Adamczyk mówił, że kluczowym wyzwaniem na kolei jest uchwalenie przez Radę Ministrów tzw. programu utrzymaniowego, dot. zarządzania trasami kolejowymi.

"Przed nami wiele wyzwań. Kluczowym z nich jest doprowadzenie do uchwalenia przez Radę Ministrów ram finansowych oraz warunków realizacji zamierzeń dotyczących zarządzania infrastrukturą kolejową w perspektywie do roku 2023. Chodzi o tzw. program utrzymaniowy" - mówił wtedy Adamczyk.

Program utrzymaniowy ma umożliwić finansowanie kosztów zarządzania infrastrukturą kolejową wszystkich zarządców.

Program utrzymaniowy przewiduje między innymi podniesienie średniej prędkości handlowej z 30 do 45 km/h w ramach przewozów towarowych. Mają być też podwyższane parametry dotyczące nacisków na oś, czyli wytrzymałości linii dla przewozów towarowych.

Z ok. 27 tys. km torów będących w użytkowaniu PKP Polskich Linii Kolejowych program mógłby dotyczyć ok. 18 tys. torów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
MIB
  • G.kolejarz – 30.11.2017

    OK. Ale trzeba zadbać też o pozostałe tory oraz budować nowe połączenie. Co się stało z programem Tiry na tory-przecież te kolosa mogłyby pokonywać drogę koleją a ni niszczyć drogi i zatruwac życie kierowcom na autostradach i innych drogach nie wspominając o mieszkańcach w pobliżu dróg. To chyba nie takie trudne?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.