TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prezydent Bytomia apeluje o zmiany w kursowaniu zastępczych tramwajów
InfoTram.pl - Opublikowano: 27.09.2018 09:16:02
Prezydent Bytomia apeluje o zmiany w kursowaniu zastępczych tramwajów (foto: UMB)

Prezydent Damian Bartyla zaapelował do Tramwajów Śląskich i KZK GOP o natychmiastową zmianę rozkładu jazdy tymczasowej linii nr T-19, która została wprowadzona w związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego na ul. Katowickiej (pisaliśmy o tym w InfoTram.pl).

Prezydent Damian Bartyla zaapelował do Tramwajów Śląskich i KZK GOP o natychmiastową zmianę rozkładu jazdy tymczasowej linii nr T-19, która została wprowadzona w związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego na ul. Katowickiej (pisaliśmy o tym w InfoTram.pl).

Zmian w organizacji komunikacji tramwajowej nikt z nami nie konsultował. Z informacji przekazanych przez Tramwaje Śląskie linia nr T-19 miała obsługiwać pl. Sikorskiego, dlatego dzisiaj zaapelowałem zarówno do spółki Tramwaje Śląskie, jak również KZK GOP o natychmiastowe włączenie przystanku na pl. Sikorskiego w obsługę linii nr T-19 – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Decyzją Tramwajów Śląskich od 24 września wyłączony został z ruchu tramwajowego odcinek ul. Katowickiej, na którym prowadzone są prace modernizacyjne. W związku z tym wprowadzone zostały zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji tramwajowej, czego efektem jest zawieszenie kursowania linii nr 19 i 6 na odcinku Bytom pl. Sikorskiego – Katowice. W zamian została uruchomiona autobusowa komunikacji zastępcza T-19, która jednak nie obsługuje przystanku na pl. Sikorskiego. To powoduje, że pasażerowie tramwajów linii nr 46 /Bytom Szkoła Medyczna – Bytom pl. Sikorskiego/ oraz linii nr 49 /Bytom Stroszek - Bytom pl. Sikorskiego/, aby skorzystać z linii nr T-19 muszą pieszo przejść do dworca autobusowego przy pl. Wolskiego.

Dlatego też prezydent Bytomia zaapelował do KZK GOP oraz Tramwajów Śląskich o natychmiastowe przywrócenie połączenia komunikacyjnego z pl. Sikorskiego do Katowic oraz zmianę rozkładu jazdy linii nr T-19 oraz linii tramwajowych nr 46 i 49, aby zostały one skoordynowane z linią nr T-19.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bytom
Tramwaje Śląskie
  • Grzegorz Cwynar – 27.09.2018

    Pali mu sie grunt Ciekawe gdzie byl gdy Katowicka jest rozkopana od wiosny..

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.