TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prezes Mamiński ponownie w towarzystwie kandydatów PiS w wyborach samorządowych
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 21.09.2018 22:01:23 1 komentarz
Prezes Mamiński ponownie w towarzystwie kandydatów PiS w wyborach samorządowych

Podczas konferencji prasowej na dworcu kolejowym we Włocławku, który będzie objęty modernizacją, Minister Andrzej Adamczyk powiedział, że PKP realizuje aktualnie "wielkie wyzwania", które dostosowują spółkę i jej infrastrukturę "do potrzeb XXI wieku".

Podczas konferencji prasowej na dworcu kolejowym we Włocławku, który będzie objęty modernizacją, Minister Andrzej Adamczyk powiedział, że PKP realizuje aktualnie "wielkie wyzwania", które dostosowują spółkę i jej infrastrukturę "do potrzeb XXI wieku".

Uczestniczący w konferencji kandydaci PiS w nadchodzących wyborach samorządowych: sekretarz premiera Anna Gembicka, startująca do sejmiku woj. kujawsko-pomorskiego oraz Jarosław Chmielewski, radny Włocławka, ubiegający się o stanowisko prezydenta tego miasta, zobowiązali się, iż będą zabiegali, aby jak najwięcej środków finansowych, w tym także z resortu infrastruktury, trafiało do tego regionu.

Według PKP, modernizacja dworca kolejowego we Włocławku powinna zostać sfinalizowana w 2022 r. – przetarg na wybór wykonawcy prac projektowych ma zostać ogłoszony do końca 2018 r. Wartość przedsięwzięcia szacowana jest na ok. 16 mln zł.

Obecny również na konferencji Prezes PKP Krzysztof Mamiński zapowiedział, że w przypadku włocławskiego dworca kolejowego projektowanie modernizacji obiektu, planowane na pierwszy kwartał 2019 r., zostanie poprzedzone "warsztatami kreatywnymi", na których wysłuchane zostaną sugestie mieszkańców miasta, jakich standardów i funkcjonalności oczekują w nowym obiekcie.

Mamiński zaznaczył jednocześnie, iż w programie inwestycji dworcowych PKP, który będzie realizowany na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, znalazło się w sumie 8 takich obiektów - oprócz Włocławka, także dworce w Janikowie, Kołodziejewie, Mogilnie, Złotnikach Kujawskich oraz Bydgoszcz Zachód, Toruń Miasto i Toruń Wschodni. "To są oficjalne deklaracje. Decyzje już zapadły, środki zostały przeznaczone, a harmonogramy przyjęte do realizacji. To zostanie zrobione" – zapewnił prezes PKP.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu Prezes PKP SA Krzysztof Mamiński uczestniczył również w konferencji prasowej kandydata na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego.

Przed konferencją prasową ministra Adamczyka, oddzielne spotkanie z dziennikarzami na dworcu PKP zorganizował prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, były poseł PO. Jak mówił, modernizacja obiektu jest oczekiwana przez wszystkich mieszkańców, a starania o jej realizację trwają od czterech lat. "To miejsce wymaga zmiany" - podkreślił Wojtkowski. Dodał, że czekając na modernizację dworca kolejowego, który należy do PKP, czyli spółki Skarbu Państwa, samorząd miasta przygotował już projekt sąsiadującego z tym obiektem Centrum Przesiadkowego. "My, ze swojej strony jesteśmy gotowi" - zapewnił prezydent Włocławka.

Minister infrastruktury podkreślił, że do chwili obecnej nie otrzymał żadnego zaproszenia od władz Włocławka. "Pełnię swoją funkcje już bez mała trzy lata. Żadnego zaproszenia do tej pory nie było" - oświadczył Adamczyk. Podkreślił też, że program inwestycji za 100 mld zł w infrastrukturę kolejową "to nie jest program na wybory", gdyż przedsięwzięcia te trwają od 2016 r., a sam program modernizacji dworców został ogłoszony w roku ubiegłym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
Włocławek
 • Tomasz Worzała – 21.09.2018

  Wspiera tych co kasą dzielą. Inaczej by zaraz poleciały głowy albo pieniądze.

 • Mirosław Sobociński – 21.09.2018

  No i bardzo dobrze że stoi KODziarze żal wam dupę ściska

 • Rafał Jendrzejewski – 21.09.2018

  16 mln zł na dworzec w ponad 100 tys. mieście, gdzie połowa dworca należy do PKS-u? Dworzec w centrum, łączący dwie dzielnice (tunel) wraz z licznymi przystankami MPK ma być obsłużony przez inwestycje za 16 mln zł? Co to jest przy 1 759 mln zł na łódzki dworzec? Jeśli to jest wsparcie to chyba ktoś upadł na głowę. Wifi w Pendolino więcej kosztuje, bo 30 mln zł.

 • Piotr Figiel – 22.09.2018

  Teraz jeszcze jakaś pielgrzymeczka by się jeszcze przydała😊 Czywiście na nasz koszt, bo to z naszych pieniędzy utrzymywana jest grupa PKP.

 • Lucky Luke – 22.09.2018

  Won od spółek samorządowych - od KD zwłaszcza !!!

 • zeus04 – 23.09.2018

  Czy prezes PKP jest jakimś "celebrytą" że redakcja śledzi jego każdy krok?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.