TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prezes Mamiński nie zaprosił samorządowców na otwarcie dworca Poznań Zachodni
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 06.10.2018 10:56:47
Prezes Mamiński nie zaprosił samorządowców na otwarcie dworca Poznań Zachodni (foto: MI)

PKP w piątek udostępniły podróżnym zmodernizowany dworzec Poznań Zachodni. Na otwarcie nie zostali zaproszeni wielkopolscy samorządowcy. Impreza nie była też otwarta dla wszystkich mediów.

PKP w piątek udostępniły podróżnym zmodernizowany dworzec Poznań Zachodni. Na otwarcie nie zostali zaproszeni wielkopolscy samorządowcy. Impreza nie była też otwarta dla wszystkich mediów.

Dworzec Zachodni w Poznaniu został wyłączony z użytkowania w maju 2017 roku. Jak wówczas informowano, inwestycja miała się zakończyć w drugim kwartale 2018 roku.

Koszt inwestycji to ok. 7,4 mln zł netto. Modernizacja została sfinansowana z budżetu państwa i pieniędzy spółki. Na dworcu, poza kasami są też punkty handlowe i restauracja. Na dworcu m.in. odnowiono elewację, wymieniono poszycie dachu, wzmocniono konstrukcję, wymieniono okna, drzwi i instalacje oraz zagospodarowano terenu obok budynku.

Obiekt został dostosowany do potrzeb podróżnych z małymi dziećmi oraz osób o ograniczonej mobilności, w tym osób z niepełnosprawnością. Wykonano tablice multisensoryczne, ścieżki dla osób niedowidzących, oznakowania w języku Braille'a, pętle indukcyjne oraz toaletę dla osób na wózkach. Zlikwidowano bariery architektoniczne takie jak progi, zbyt wąskie przejścia, nierówności posadzek.

"Poznański Dworzec Zachodni to już drugi w tym roku obiekt, który po gruntownej modernizacji udostępniamy pasażerom. Niedawno otwarty został zupełnie nowy dworzec Poznań Garbary, który powstał w miejscu wcześniejszego, mało funkcjonalnego budynku" - poinformował w piątek prezes zarządu PKP Krzysztof Mamiński.

Jak dodał, to nie koniec inwestycji PKP dla Wielkopolski. "Programem Inwestycji Dworcowych, największym tego typu w historii, objęliśmy w tym województwie jeszcze 11 obiektów. Wśród nich są między innymi dworce w Biskupicach Wielkopolskich, Kobylnicy, Nowym Tomyślu czy Opalenicy" - powiedział prezes spółki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
dworzec
Poznań