TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prezes Mamiński chce budować hotele przy CPK
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 18.04.2018 08:35:57
Prezes Mamiński chce budować hotele przy CPK (źródło: mapio.net)

PKP SA nie wyklucza zaangażowania się przy budowie hoteli przy Centralnym Porcie Komunikacyjnym.

PKP SA nie wyklucza zaangażowania się przy budowie hoteli przy Centralnym Porcie Komunikacyjnym.

"PKP SA rozważa możliwość zaangażowania się przy budowie hoteli, które powstaną w ramach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego" - poinformował we wtorek dziennikarzy prezes kolejowej spółki Krzysztof Mamiński.

"Z pewnością w ramach CPK sieć hotelowa też będzie przewidywana i nie ukrywamy, że będziemy się temu przyglądać. Zamierzamy zajmować się nie tylko dowożeniem i odwożeniem pasażerów, ale również ich obsługą" - dodał.

Jak poinformowano, "grunty pod inwestycje wytypuje zespół roboczy, którego powołanie zakłada podpisany list intencyjny". "Jego zadaniem będzie m.in. określenie optymalnych ram prawnych i biznesowych danej inwestycji. Zespół odpowie także za opracowanie treści szczegółowych porozumień, określających zasady i warunki współpracy przy zagospodarowaniu poszczególnych nieruchomości. Na należących do PKP działkach mogą powstawać chociażby hotele czy budynki biurowe" - podano w komunikacie.

"Grunty pod realizację przyszłych projektów zapewni PKP S.A., natomiast Polski Holding Nieruchomości zabezpieczy środki finansowe na ten cel i podobnie jak Chopin Airport Development, wniesie swoje know-how w zakresie komercyjnego zagospodarowania nieruchomości" - poinformowano.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
CPK
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.