TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pracowity weekend Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. 2 tysiące pasażerów
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 21.10.2019 11:45:32
Pracowity weekend Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. 2 tysiące pasażerów

Blisko dwa tysiące turystów podróżowało w sobotę i niedzielę Bieszczadzką Kolejką Leśną.

Blisko dwa tysiące turystów podróżowało w sobotę i niedzielę Bieszczadzką Kolejką Leśną.

"Zamiast dwóch, jakby wynikało z rozkładu jazdy, w weekend było po pięć kursów dziennie" – powiedział PAP prezes fundacji zarządzającej BKL Mariusz Wermiński.

W Bieszczadach kolejka wąskotorowa w maju i czerwcu oraz we wrześniu i październiku wozi turystów w weekendy; w wakacje codziennie. Z kolei od listopada do końca kwietnia - poza feriami, kiedy kursuje w środę i sobotę - jeździ na zamówienia.

BKL jeździ z Majdanu koło Cisnej do Przysłupia i z Majdanu do Balnicy. Pierwsza trasa liczy 12 km, a druga 9 km.

"W tym roku jest jednak inaczej. We wrześniu i w październiku oprócz weekendów jeździmy także od poniedziałku do piątku. Każdego dnia z naszych usług w tym czasie korzysta średnio 100 osób" – mówił Wermiński.

Jego zdaniem, "powakacyjne, większe niż zazwyczaj, zainteresowanie BKL może wynikać ze sprzyjającej pogody". "A jesień zawsze była najpiękniejszą porą roku w Bieszczadach" – dodał prezes.

Według Wermińskiego, "nie bez znaczenia jest też rosnąca popularność Bieszczad wśród turystów, a kolejka leśna jest jedną z ich atrakcji". "W najbliższych dniach powinniśmy przewieźć więcej turystów niż w 2018 roku" – zauważył prezes fundacji zarządzającej BKL.

W ubiegłym roku kolejka leśna przewiozła 153 tys. pasażerów, najwięcej w swojej historii. Wpływy ze sprzedaży biletów są podstawowym źródłem jej utrzymania.

Bieszczadzka kolejka wąskotorowa powstała 1898 roku. Przez wiele lat służyła przede wszystkim do transportu drewna. W 1994 roku ze względów ekonomicznych została wyłączona z eksploatacji.

W 1996 roku została utworzona Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, która postanowiła utrzymać zabytkową kolejkę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BKL
wąskotorówka
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.