TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznańską Koleją Metropolitalną do Kostrzyna
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.08.2019 12:27:45
Poznańską Koleją Metropolitalną do Kostrzyna

W czwartek, 22 sierpnia, odbędzie się inauguracja połączenia kolejowego do Kostrzyna, w ramach systemu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

W czwartek, 22 sierpnia, odbędzie się inauguracja połączenia kolejowego do Kostrzyna, w ramach systemu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

W czerwcu ubiegłego roku system kolejowych połączeń metropolitalnych zainaugurował funkcjonowanie na liniach do Grodziska Wielkopolskiego, Jarocina, Nowego Tomyśla i Wągrowca, natomiast we wrześniu pociągi z logo PKM dojechały do Swarzędza. W tym roku planowane jest jeszcze uruchomienie połączeń w ramach PKM do Gniezna, natomiast od nowego roku do systemu PKM zostanie włączona linia kolejowej do Rogoźna, nastąpi też wydłużenie PKM do Wrześni.

Poznańska Kolei Metropolitalna (PKM) jest wspólnym przedsięwzięciem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego oraz gmin i powiatów położonych wzdłuż linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego. Finansowanie przedsięwzięcia odbywa się na zasadzie solidaryzmu uczestniczących w PKM samorządów. Częstotliwość kursowania pociągów w godzinach szczytu przewozowego wynosi 30 minut, zapewniając pasażerom odpowiedni komfort podróżowania.

Poznańska Kolej Metropolitalna obejmuje swoim zasięgiem obszar w promieniu ok. 50 km od Poznania, wyznaczony przez stacje końcowe PKM na poszczególnych liniach kolejowych: Nowy Tomyśl, Grodzisk Wielkopolski, Kościan, Jarocin, Wrześnię, Gniezno, Wągrowiec, Rogoźno i Wronki. Przewoźnikiem PKM są Koleje Wielkopolskie. Zakończenie wdrażania tego projektu przewidziane jest na 2021 rok.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM
Swarzędz
Poznań
umowa
Kostrzyn