TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań dokłada się do Kolei Metropolitalnej
- Opublikowano: 28.03.2018 11:05:48 2 komentarze
Poznań dokłada się do Kolei Metropolitalnej (foto: poznan.pl)

Miasto Poznań wesprze władze Województwa Wielkopolskiego w rozwoju Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Radni zdecydowali o udzieleniu dofinansowania na ten cel z budżetu miasta.

Miasto Poznań wesprze władze Województwa Wielkopolskiego w rozwoju Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Radni zdecydowali o udzieleniu dofinansowania na ten cel z budżetu miasta.

Poznańska Kolej Metropolitalna zakłada stworzenie siatki częstych połączeń kolejowych pomiędzy stolicą Wielkopolski a miejscowościami oddalonymi od niej o około 50 kilometrów. Celem przedsięwzięcia jest m.in. zwiększenie komfortu podróży i zmniejszenie ruchu samochodowego w obrębie Poznania. Pierwsze połączenia mają zostać uruchomione już w 2018 roku. Realizacja całego projektu ma zakończyć się w 2021 r.

W finansowaniu Kolei Metropolitalnej uczestniczyć będą wszystkie samorządy, położone wzdłuż danej linii kolejowej. We wtorek radni podjęli uchwałę odnośnie pomocy finansowej na zwiększenie liczby połączeń kolejowych. Dotyczy ona linii w kierunku Gołańczy, Wolsztyna, Zbąszynka i Ostrowa Wielkopolskiego.

Pomoc finansowa zostanie udzielona w formie dotacji celowej. W roku 2018 wyniesie ona 1,2 mln zł, w 2019 - 1,8 mln zł, a w 2020 - 1,8 mln zł. Pieniądze na ten cel zostały już zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Poznania. Warunki udzielenia pomocy oraz zasady rozliczania środków zostaną określone w umowie zawartej pomiędzy Miastem Poznań a Województwem Wielkopolskim.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Wielkopolska
Kolej Metropolitalna
  • Komentator – 28.03.2018

    Gdańsku, Sopocie, Gdynio - patrzcie i uczcie się! W przeciwieństwie do Poznania macie prawdziwą kolej miejską i nic nie płacicie. Wstyd!

  • Combino – 22.05.2018

    A już chciałem pierwszy komentarz wstawić; co bym dodał do powyższej listy, to tylko władze miasteczek i powiatów z GKS i GKA,tym bardziej że burmistrz Kartuz (Kaszub z krwi i kości) już "walczy" o kolejne połączenia (a retoryka jego pism do marszałka i PA Gryf nie wskazuje specjalnie żeby zamierzał do nich dopłacać). Oni jeszcze tej kolei miejskiej nie mają,zresztą to w zasadzie w większości regio,ale solidarnie za nią płacą; u nas solidarnie kombinują jak tu zrobić żeby zapłacił za nich marszałek. Normalnie brak słów...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.