TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pożar autokaru na autostradzie A4
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 16.07.2018 13:45:49
Pożar autokaru na autostradzie A4; fot. OSP Łąka

Do groźnego zdarzenia doszło dzisiaj - 16 lipca - ok. godz. 11 w okolicy Jasionki, w miejscowości Terliczka. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do groźnego zdarzenia doszło 16 lipca ok. godz. 11 w okolicy Jasionki, w miejscowości Terliczka. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Natomiast z powodu pożaru autokaru w poniedziałek całkowicie zablokowany jest odcinek autostrady A4 między Łańcutem a Rzeszowem, w kierunku Krakowa. Nikt nie ucierpiał. Policja kieruje na objazdy na DK 94.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 11 w okolicy Jasionki, w miejscowości Terliczka. Autokarem jadącym od strony Łańcuta podróżowało 46 osób oraz kierowca. Jak poinformował PAP oficer prasowy łańcuckiej policji st. sierżant Wojciech Gruca, pożar prawdopodobnie wybuchł w części bagażowej autokaru wycieczkowego. Nikt nie odniósł obrażeń.

- Autokar jechał z Krasnegostawu. Podróżnym zapewniono opiekę, zostali zaopatrzeni w ciepłą herbatę i koce grzewcze. Na miejsce wypadku został podstawiony zastępczy autokar, którym podróżni zostaną przewiezieni do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebownisku - mówi Ewelina Wrona z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

Rzecznik podkarpackich strażaków mł. bryg. Marcin Betleja dodał, że pożar został już opanowany, ale autobus i bagaże doszczętnie spłonęły.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 6 zastępów (24 strażaków).

AKTUALIZACJA 13.30:

Strona prawa w kierunku Jarosławia jest już odblokowana. Odblokowany jest także lewy pas w kierunku Krakowa i wjazd na autostradę. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 14.

AKTUALIZACJA 14.00:

Przejezdna jest już jedna z nitek autostrady A4 w kierunku Krakowa. Można również skorzystać z objazdu wyznaczonego DK 94.

Pasażerowie autokaru wycieczkowego z Krasnegostawu skorzystali z transportu zastępczego.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Podkarpackie