TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Powypadkowy ED250-003 wrócił na trasę
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.04.2019 12:41:38
Powypadkowy ED250-003 wrócił na trasę

PKP Intercity odzyskały jeden z dwóch powypadkowych składów ED250. To jednostka, która uczestniczyła w zderzeniu z autobusem na przejeździe kolejowym pod Modlinem.

PKP Intercity odzyskały jeden z dwóch powypadkowych składów ED250. To jednostka, która uczestniczyła w zderzeniu z autobusem na przejeździe kolejowym pod Modlinem.

Pojazd powrócił w miniony piątek, w sobotę rano wyjechał w pierwszy po naprawie kurs jako pociąg 1451 relacji Warszawa - Bielsko Biała. Pojazd ma też już instalację WiFi – podała Agnieszka Serbeńska, rzeczniczka prasowa PKP Intercity.

Przypomnijmy, że do zderzenia doszło 26 września 2017 roku na przejeździe kolejowo-drogowym w stacji Modlin. Jednostka obsługiwała wówczas kurs relacji Gdynia Główna – Bielsko Biała. Pociąg uderzył w stojący na przejeździe autobus. Nikomu z osób znajdujących się w pojazdach nic się nie stało.

Kierowca autobusu został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

PKP Intercity nadal czekają na naprawę składu, który brał udział w zderzeniu w Ozimku. Jednostka ma być naprawiana w fabryce Alstomu we Włoszech, do której nawet nie została jeszcze zabrana.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
ED250
Pendolino
wypadek
Modlin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.