TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Powalone drzewa i uszkodzona sieć trakcyjna między Herbami a Wieluniem
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.07.2020 10:45:59
Powalone drzewa i uszkodzona sieć trakcyjna między Herbami a Wieluniem

Prawdopodobnie dwa dni potrwa naprawa sieci trakcyjnej na szlaku kolejowym między Herbami Nowymi w powiecie lublinieckim (Śląskie) a stacją Wieluń Dąbrowa w woj. łódzkim.

Prawdopodobnie dwa dni potrwa naprawa sieci trakcyjnej na szlaku kolejowym między Herbami Nowymi w powiecie lublinieckim (Śląskie) a stacją Wieluń Dąbrowa w woj. łódzkim.

Z powodu uszkodzenia sieci przez powalone drzewa w środę pociągi zostały na tym odcinku zastąpione autobusami. We wtorek (28 lipca) wieczorem przez kilka godzin autobusy zamiast pociągów kursowały także między Żywcem a Węgierską Górką na południu woj. śląskiego. Również tam powodem było złamane drzewo, które uszkodziło sieć trakcyjną. Niedługo po północy ruch pociągów w tym rejonie odbywał się już normalnie.

Jak wynika z danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, w wyniku wtorkowych burz straż pożarna interweniowała w regionie 49 razy, najczęściej w powiecie kłobuckim (12), gliwickim (9) oraz w Katowicach (8). Strażacy przede wszystkim usuwali z dróg połamane konary drzew i odpompowywali wodę - tak było np. w Kłobucku, gdzie ulewny deszcz zalał odcinek lokalnej drogi.

W miejscowości Stanica w powiecie gliwickim silny wiatr zerwał dach z budynku gospodarczego oraz w różnym stopniu uszkodził dachy w kilku innych domach: dwóch mieszkalnych i trzech gospodarczych. Nikt nie został poszkodowany.

W wyniku burz i silnego wiatru w nocy w woj. śląskim nie miało prądu ponad 1,2 tys. osób, głównie w powiatach kłobuckim (m.in. w Krzepicach, Pankach i Przystajni), lublinieckim (Herby) i gliwickim (Pilchowice). W większości awarie zostały do rana usunięte. Energetycy zapewniają, że zasilanie do ostatnich kilku pozbawionych energii gospodarstw w gminie Herby k. Lublińca będzie przywrócone najpóźniej w godzinach przedpołudniowych.

Jak informują śląskie służby kryzysowe w miejscowości Kuleje k. Wręczycy Wielkiej (powiat kłobucki) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym samochód osobowy zderzył się z pociągiem relacji Wieluń-Tarnowskie Góry. Kierowca nie ucierpiał. Przerwa w ruchu pociągów trwała ponad 2,5 godziny.

We wtorek rano na stacji kolejowej Jaworzno-Szczakowa zauważono nieznaczny wyciek ciekłego węglowodoru z cysterny kolejowej. Na miejsce wezwano strażaków, którzy zabezpieczyli wyciek. Zdarzenie nie miało wpływu na ruch pociągów pasażerskich.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
sieć trakcyjna
śląskie
łódzkie