TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Postulaty pasażerów: Z Belska-Białej do Olsztyna i z Łochowa do Krakowa
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.03.2018 11:58:18 1 komentarz
Postulaty pasażerów: Z Belska-Białej do Olsztyna i z Łochowa do Krakowa

PKP Intercity zakończyły konsultacje społeczne dotyczące siatki połączeń na sezon 2018/2019. W tym roku w internetowej ankiecie wzięło udział 4734 osób, tj. o 32% więcej w porównaniu z 2017 r.

PKP Intercity zakończyły konsultacje społeczne dotyczące siatki połączeń na sezon 2018/2019. W tym roku w internetowej ankiecie wzięło udział 4734 osób, tj. o 32% więcej w porównaniu z 2017 r.

Przekazane propozycje zostaną przeanalizowane i w miarę możliwości uwzględnione w rozkładzie jazdy, który zostanie wprowadzony w grudniu br.

Od 19 do 26 lutego br. trwały konsultacje społeczne dotyczące tworzenia oferty przewoźnika i przygotowywania nowego rozkładu jazdy na sezon 2018/2019.

W procesie tworzenia rozkładu jazdy bierze udział wiele podmiotów. Są to nie tylko przewoźnicy pasażerscy, ale również towarowi. Ustalenia są analizowane wspólnie z zarządcą infrastruktury, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe oraz z Ministerstwem Infrastruktury. W tym złożonym procesie chcemy również uwzględnić oczekiwania pasażerów. Cieszy nas zatem, że liczba osób zgłaszających swoje opinie rośnie. Wszystkie propozycje są sprawdzane pod kątem możliwości ich wprowadzania do rozkładu jazdy - mówi Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Podróżni postulowali m.in. o uruchomienie połączeń z Bielska–Białej do Olsztyna czy z Łochowa do Krakowa. Pasażerowie wnioskowali również o lepsze skomunikowanie z Zielonej Góry do Lublina oraz ze Zbąszynka do Zielonej Góry. W przypadku przejazdów międzynarodowych zgłoszono oczekiwanie w sprawie wprowadzenia m.in. bezpośredniego połączenia z Wrocławia do Berlina.

Konsultacje społeczne w liczbach

Pod względem wieku, podobnie jak w 2017 r., najliczniej pomysły zgłaszały osoby młode: do 26 roku życia (39%) oraz pomiędzy 27 a 35 rokiem życia (26%). Najchętniej swoje opinie wyrażali mieszkańcy województw: dolnośląskiego (15,9%), śląskiego (15,7%), mazowieckiego (12,4%), łódzkiego (12,2%). Najmniejsza liczba ankiet wpłynęła m.in. z regionów: warmińsko-mazurskiego (1,9%), świętokrzyskiego (1,4%), podlaskiego (1,4%).

Komfort i bezpieczeństwo wysoko oceniane

Uczestnicy ankiety mogli również wypowiedzieć się na temat różnych aspektów podróżowania z PKP Intercity. Wysoko oceniali bezpieczeństwo, niskie ryzyko wypadku czy możliwość wykorzystania czasu podróży na pracę i odpoczynek. Zwracali uwagę na lepszy komfort podróży. Chwalili profesjonalizm i życzliwość obsługi oraz możliwość podróżowania z większym bagażem.

Wśród uczestników ankiety 30% to osoby podróżujące w celach prywatnych, innych niż turystyczne (np. odwiedziny u rodziny). Dojeżdżający do pracy lub podróżujący służbowo stanowili 32,8%, a 21% respondentów to podróżni dojeżdżający do szkoły lub na uczelnię.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
rozkład jazdy
  • kolejFAN – 15.03.2018

    niezłe bajania.. Jak można prosić o pociągi z Zielonej Góry do Lublina skoro linia do Lublina jest zamknięta, a objazdem przez Parczew nie da się wszystkiego pchać (czym?gam mało)..

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.