TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Postępy na budowie PKM [FILM]
GDYNIA.PL InfoRail.pl - Opublikowano: 14.07.2017 10:28:44
Postępy na budowie PKM

Pomorska Kolej Metropolitalna przygotowała kolejny odcinek "Kroniki budowy PKM w Gdyni", która dokumentuje postęp prac przy budowie dwóch dodatkowych przystanków PKM na linii kolejowej 201

Pomorska Kolej Metropolitalna przygotowała kolejny odcinek "Kroniki budowy PKM w Gdyni", która dokumentuje postęp prac przy budowie dwóch dodatkowych przystanków PKM na linii kolejowej 201 – Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion. Film obejmuje realizację projektu od kwietnia do czerwca 2017 r.

Realizowany projekt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na początku obejmował budowę do końca 2015 r. 18-kilometrowej linii kolejowej pomiędzy Gdańskiem-Wrzeszczem i Rębiechowem, z 8 nowymi przystankami. Budowa dodatkowych przystanków na istniejącej linii kolejowej 201 Gdynia – Kościerzyna była planowana dopiero w kolejnym etapie PKM, w ramach nowych środków unijnych dostępnych do 2020 roku. Zwiększono jednak unijne dofinansowanie projektu PKM z 70 do 85 procent, a władze województwa oraz PKM SA wystąpiły do Komisji Europejskiej z wnioskiem o zgodę na realizację trzech dodatkowych przystanków PKM planowanych na linii 201 – Gdańsk Osowa, Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion – już w ramach I etapu projektu PKM.

Dwa przystanki PKM na terenie Gdyni, ze względu na trudną lokalizację, wymagającą szczegółowych i czasochłonnych uzgodnień technicznych z PKP PLK, czyli zarządcą linii 201, powstaną w II połowie 2017 r. A to oznacza, że będzie to trzy lata wcześniej, niż pierwotnie planowano.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM
budowa
przystanek
Gdynia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.