TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Postępy na budowie PKM [FILM]
GDYNIA.PL InfoRail.pl - Opublikowano: 14.07.2017 10:28:44
Postępy na budowie PKM

Pomorska Kolej Metropolitalna przygotowała kolejny odcinek "Kroniki budowy PKM w Gdyni", która dokumentuje postęp prac przy budowie dwóch dodatkowych przystanków PKM na linii kolejowej 201 – Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion. Film obejmuje realizację projektu od kwietnia do czerwca 2017 r.

Realizowany projekt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na początku obejmował budowę do końca 2015 r. 18-kilometrowej linii kolejowej pomiędzy Gdańskiem-Wrzeszczem i Rębiechowem, z 8 nowymi przystankami. Budowa dodatkowych przystanków na istniejącej linii kolejowej 201 Gdynia – Kościerzyna była planowana dopiero w kolejnym etapie PKM, w ramach nowych środków unijnych dostępnych do 2020 roku. Zwiększono jednak unijne dofinansowanie projektu PKM z 70 do 85 procent, a władze województwa oraz PKM SA wystąpiły do Komisji Europejskiej z wnioskiem o zgodę na realizację trzech dodatkowych przystanków PKM planowanych na linii 201 – Gdańsk Osowa, Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion – już w ramach I etapu projektu PKM.

Dwa przystanki PKM na terenie Gdyni, ze względu na trudną lokalizację, wymagającą szczegółowych i czasochłonnych uzgodnień technicznych z PKP PLK, czyli zarządcą linii 201, powstaną w II połowie 2017 r. A to oznacza, że będzie to trzy lata wcześniej, niż pierwotnie planowano.Sprawdź też:
PKM
budowa
przystanek
Gdynia

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.