TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Posłowie protestują przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu Szczecina
- Opublikowano: 08.05.2019 12:09:55 2 komentarze
Posłowie protestują przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu Szczecina

Szczecin nie może być komunikacyjnie wykluczany i marginalizowany – twierdzą posłowie Arkadiusz Marchewka i Sławomir Nitras.

Szczecin nie może być komunikacyjnie wykluczany i marginalizowany – twierdzą posłowie Arkadiusz Marchewka i Sławomir Nitras.

Jak podają na zaproponowanych przez PKP zmianach w rozkładzie jazdy na trasie Szczecin-Warszawa, stracą mieszkańcy naszego miasta. Według nowych propozycji, pierwszy pociąg wyjedzie ze Szczecina o 4.35 i dotrze do Warszawy o 10.07. Aby wrócić tego samego dnia do Szczecina, trzeba będzie wyjechać z Warszawy już o 15.43, czyli godzinę wcześniej niż obecnie. Na załatwienie swoich spraw w stolicy podróżujący będzie miał zaledwie 5 godzin. W innym przypadku będzie zmuszony do poniesienia dodatkowych kosztów związanych z noclegiem albo jazdy pociągiem sypialnym.

Jeszcze do niedawna na trasie pomiędzy Szczecinem a Warszawą kursował pociąg Sedina, dzięki któremu można było dotrzeć do stolicy tuż po godz. 9.00 i udać się w drogę powrotną o godz. 19.00. Takie połączenie dawało możliwość załatwienia w stolicy spraw zawodowych w ciągu jednego dnia i cieszyło się dużym zainteresowaniem pasażerów. Dziś alternatywą jest podróż samolotem, na który trudno dostać bilet, lub podróż samochodem. Koszt benzyny i płatnych autostrad to ok. 600 zł, na co wiele osób nie może sobie pozwolić.

Dlatego posłowie zwrócili się z interwencją poselską do PKP o dokonanie zmian w rozkładach jazdy, które będą korzystne dla mieszkańców Szczecina. Skierowali także wniosek do LOT-u o zwiększenie liczby połączeń na trasie Szczecin-Warszawa. Nasz region nie może być traktowany jak dziki zachód – uważają posłowie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
PKP Intercity
  • pyramid – 08.05.2019

    Z jednej strony protestuja, z drugiej wydac chca miliary na Radomski kosmodron. Gdyby te miliardy poszly w uczynnienie transportu i likwidacje bialych plam na mapie Polski - to wszystkim wyszloby to na zdrowie. A tak - niby tak im zalezy, a tak naprawde maja wszystko w pompieAmen!

  • kolejFAN – 09.05.2019

    Bolesław Prus, Błękitna Fala - te EIC były i wyleciały ale czego oni oczekują przy obecnej modernie trasy na Poznań, przecież PLK i tak powie nie, nie ma przepustowości

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.