TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Posłowie protestują przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu Szczecina
- Opublikowano: 08.05.2019 12:09:55 2 komentarze
Posłowie protestują przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu Szczecina

Szczecin nie może być komunikacyjnie wykluczany i marginalizowany – twierdzą posłowie Arkadiusz Marchewka i Sławomir Nitras.

Szczecin nie może być komunikacyjnie wykluczany i marginalizowany – twierdzą posłowie Arkadiusz Marchewka i Sławomir Nitras.

Jak podają na zaproponowanych przez PKP zmianach w rozkładzie jazdy na trasie Szczecin-Warszawa, stracą mieszkańcy naszego miasta. Według nowych propozycji, pierwszy pociąg wyjedzie ze Szczecina o 4.35 i dotrze do Warszawy o 10.07. Aby wrócić tego samego dnia do Szczecina, trzeba będzie wyjechać z Warszawy już o 15.43, czyli godzinę wcześniej niż obecnie. Na załatwienie swoich spraw w stolicy podróżujący będzie miał zaledwie 5 godzin. W innym przypadku będzie zmuszony do poniesienia dodatkowych kosztów związanych z noclegiem albo jazdy pociągiem sypialnym.

Jeszcze do niedawna na trasie pomiędzy Szczecinem a Warszawą kursował pociąg Sedina, dzięki któremu można było dotrzeć do stolicy tuż po godz. 9.00 i udać się w drogę powrotną o godz. 19.00. Takie połączenie dawało możliwość załatwienia w stolicy spraw zawodowych w ciągu jednego dnia i cieszyło się dużym zainteresowaniem pasażerów. Dziś alternatywą jest podróż samolotem, na który trudno dostać bilet, lub podróż samochodem. Koszt benzyny i płatnych autostrad to ok. 600 zł, na co wiele osób nie może sobie pozwolić.

Dlatego posłowie zwrócili się z interwencją poselską do PKP o dokonanie zmian w rozkładach jazdy, które będą korzystne dla mieszkańców Szczecina. Skierowali także wniosek do LOT-u o zwiększenie liczby połączeń na trasie Szczecin-Warszawa. Nasz region nie może być traktowany jak dziki zachód – uważają posłowie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
PKP Intercity
  • pyramid – 08.05.2019

    Z jednej strony protestuja, z drugiej wydac chca miliary na Radomski kosmodron. Gdyby te miliardy poszly w uczynnienie transportu i likwidacje bialych plam na mapie Polski - to wszystkim wyszloby to na zdrowie. A tak - niby tak im zalezy, a tak naprawde maja wszystko w pompieAmen!

  • kolejFAN – 09.05.2019

    Bolesław Prus, Błękitna Fala - te EIC były i wyleciały ale czego oni oczekują przy obecnej modernie trasy na Poznań, przecież PLK i tak powie nie, nie ma przepustowości

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!