TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ponad milion pasażerów Kolei Dolnośląskich w maju
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.06.2018 11:05:22
Ponad milion pasażerów Kolei Dolnośląskich w maju

W maju 2018 roku z usług Kolei Dolnośląskich skorzystało ponad milion podróżujących.

W maju 2018 roku z usług Kolei Dolnośląskich skorzystało ponad milion podróżujących.

Jak podał przewoźnik zainteresowanie pasażerów wzrasta nie tylko dzięki stałym inwestycjom w nowy tabor, co wpływa na podniesienie komfortu podróży, ale przede wszystkim poprzez rozwój połączeń, szczególnie tych transgranicznych. Aktualnie ze stolicy Dolnego Śląska, korzystając z usług KD, można dojechać m.in. do Skalnego Miasta w Ardspach, czy Trutnova.

Kolejny rekord to dla nas świetna wiadomość, tym bardziej, że ciągle się rozwijamy i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych. W kwietniu tego roku uruchomiliśmy nową linię z Wrocławia do Skalnego Miasta, która cieszy się naprawdę dużą popularnością. Wyniki, jakie udało nam się osiągnąć w maju, dają nadzieję, że każdy kolejny miesiąc może być jeszcze lepszy od poprzedniego - mówił Piotr Rachwalski, Prezes Zarządu Kolei Dolnośląskich.

Przewoźnik podał, że regularnie odnotowuje około 2 milionowy przyrost pasażerów w ciągu roku, dzięki czemu pozostaje jedną z najszybciej rozwijających się firm kolejowych w Polsce.

Kiedy przychodziliśmy do Urzędu Marszałkowskiego notowaliśmy 2 miliony pasażerów rocznie, natomiast teraz w jeden miesiąc z usług KD skorzystało aż milion osób. Chcemy utrzymać ten trend i pobijać kolejne rekordy - powiedział Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Mieszkańcy regionu konsekwentnie wybierają kolej, co nas oczywiście bardzo cieszy. Bezpieczeństwo, komfort podróży a także życzliwa obsługa to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać Koleje Dolnośląskie – dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
pasażer