TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ponad milion pasażerów Kolei Dolnośląskich w maju
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.06.2018 11:05:22
Ponad milion pasażerów Kolei Dolnośląskich w maju

W maju 2018 roku z usług Kolei Dolnośląskich skorzystało ponad milion podróżujących.

W maju 2018 roku z usług Kolei Dolnośląskich skorzystało ponad milion podróżujących.

Jak podał przewoźnik zainteresowanie pasażerów wzrasta nie tylko dzięki stałym inwestycjom w nowy tabor, co wpływa na podniesienie komfortu podróży, ale przede wszystkim poprzez rozwój połączeń, szczególnie tych transgranicznych. Aktualnie ze stolicy Dolnego Śląska, korzystając z usług KD, można dojechać m.in. do Skalnego Miasta w Ardspach, czy Trutnova.

Kolejny rekord to dla nas świetna wiadomość, tym bardziej, że ciągle się rozwijamy i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych. W kwietniu tego roku uruchomiliśmy nową linię z Wrocławia do Skalnego Miasta, która cieszy się naprawdę dużą popularnością. Wyniki, jakie udało nam się osiągnąć w maju, dają nadzieję, że każdy kolejny miesiąc może być jeszcze lepszy od poprzedniego - mówił Piotr Rachwalski, Prezes Zarządu Kolei Dolnośląskich.

Przewoźnik podał, że regularnie odnotowuje około 2 milionowy przyrost pasażerów w ciągu roku, dzięki czemu pozostaje jedną z najszybciej rozwijających się firm kolejowych w Polsce.

Kiedy przychodziliśmy do Urzędu Marszałkowskiego notowaliśmy 2 miliony pasażerów rocznie, natomiast teraz w jeden miesiąc z usług KD skorzystało aż milion osób. Chcemy utrzymać ten trend i pobijać kolejne rekordy - powiedział Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Mieszkańcy regionu konsekwentnie wybierają kolej, co nas oczywiście bardzo cieszy. Bezpieczeństwo, komfort podróży a także życzliwa obsługa to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać Koleje Dolnośląskie – dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
pasażer
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.