TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ponad 200 tys. podróżnych skorzystało z Wi-Fi w pociągach ED250
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.07.2019 20:41:21
Ponad 200 tys. podróżnych skorzystało z Wi-Fi w pociągach ED250 (foto: PKP IC)

Już ponad 200 tysięcy podróżnych skorzystało z Wi-Fi w pociągach kategorii EIP. Dostępna od pół roku usługa cieszy się rosnącym zainteresowaniem pasażerów.

Już ponad 200 tysięcy podróżnych skorzystało z Wi-Fi w pociągach kategorii EIP. Dostępna od pół roku usługa cieszy się rosnącym zainteresowaniem pasażerów.

W samym czerwcu użytkownicy pobierali średnio 621 GB danych dziennie. Podróżni korzystają z bezprzewodowego internetu średnio przez nieco ponad dwie godziny.

Do końca czerwca 2019 roku, czyli w ciągu pierwszego półrocza funkcjonowania usługi bezpłatnego, bezprzewodowego dostępu do internetu w pociągach Express InterCity Premium z usługi skorzystało 206 tysięcy podróżnych. W samym czerwcu było to około 2500 osób dziennie. Średni czas korzystania z Wi-Fi wynosi 2 godziny i 4 minuty. Każdego dnia pasażerowie pobierają średnio 263 GB danych.

Pierwszy pojazd ED250 wyposażony w Wi-Fi został oddany do użytku w grudniu 2018 roku. Z bezprzewodowego internetu można obecnie korzystać w 10 pociągach kategorii EIP. Do listopada tego roku zaplanowano zakończenie montażu Wi-Fi we wszystkich składach Pendolino. Z naszych obserwacji wynika jednak, że nie zawsze można połączyć się z siecią. Przykładowo skorzystanie z Interentu w porannym pociągu, jadącym z Warszawy do Krakowa w środę (17 lipca) było możliwe dopiero po dojechaniu do Opoczna. Wcześniej sieć była widoczna, ale nie działał Internet. Nie jest więc idealnie.

PKP Intercity przypominają, że sieć Wi-Fi dostępna jest aktualnie w 305 składach i wagonach. Posiada ją 255 wagonów PKP Intercity oraz 50 elektrycznych zespołów trakcyjnych, czyli 20 składów PesaDART, 20 składów FLIRT3 oraz 10 pociągów Pendolino. Zgodnie z planami, do roku 2023 bezprzewodowy internet będzie stanowił standardowe wyposażenie niemal 80% składów PKP Intercity. Docelowo wszystkie pociągi przewoźnika będą posiadały tę usługę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
ED250
Pendolino
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.