TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ponad 200 tys. podróżnych skorzystało z Wi-Fi w pociągach ED250
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.07.2019 20:41:21
Ponad 200 tys. podróżnych skorzystało z Wi-Fi w pociągach ED250 (foto: PKP IC)

Już ponad 200 tysięcy podróżnych skorzystało z Wi-Fi w pociągach kategorii EIP. Dostępna od pół roku usługa cieszy się rosnącym zainteresowaniem pasażerów.

Już ponad 200 tysięcy podróżnych skorzystało z Wi-Fi w pociągach kategorii EIP. Dostępna od pół roku usługa cieszy się rosnącym zainteresowaniem pasażerów.

W samym czerwcu użytkownicy pobierali średnio 621 GB danych dziennie. Podróżni korzystają z bezprzewodowego internetu średnio przez nieco ponad dwie godziny.

Do końca czerwca 2019 roku, czyli w ciągu pierwszego półrocza funkcjonowania usługi bezpłatnego, bezprzewodowego dostępu do internetu w pociągach Express InterCity Premium z usługi skorzystało 206 tysięcy podróżnych. W samym czerwcu było to około 2500 osób dziennie. Średni czas korzystania z Wi-Fi wynosi 2 godziny i 4 minuty. Każdego dnia pasażerowie pobierają średnio 263 GB danych.

Pierwszy pojazd ED250 wyposażony w Wi-Fi został oddany do użytku w grudniu 2018 roku. Z bezprzewodowego internetu można obecnie korzystać w 10 pociągach kategorii EIP. Do listopada tego roku zaplanowano zakończenie montażu Wi-Fi we wszystkich składach Pendolino. Z naszych obserwacji wynika jednak, że nie zawsze można połączyć się z siecią. Przykładowo skorzystanie z Interentu w porannym pociągu, jadącym z Warszawy do Krakowa w środę (17 lipca) było możliwe dopiero po dojechaniu do Opoczna. Wcześniej sieć była widoczna, ale nie działał Internet. Nie jest więc idealnie.

PKP Intercity przypominają, że sieć Wi-Fi dostępna jest aktualnie w 305 składach i wagonach. Posiada ją 255 wagonów PKP Intercity oraz 50 elektrycznych zespołów trakcyjnych, czyli 20 składów PesaDART, 20 składów FLIRT3 oraz 10 pociągów Pendolino. Zgodnie z planami, do roku 2023 bezprzewodowy internet będzie stanowił standardowe wyposażenie niemal 80% składów PKP Intercity. Docelowo wszystkie pociągi przewoźnika będą posiadały tę usługę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
ED250
Pendolino