TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ponad 130 ofiar śmiertelnych katastrofy kolejowej
PAP - Opublikowano: 21.11.2016 09:16:32
Ponad 130 ofiar śmiertelnych katastrofy kolejowej (foto: PAP)

Do 138 ofiar śmiertelnych wzrósł bilans katastrofy kolejowej na północy Indii, gdzie w niedzielę wykoleiło się 14 wagonów pociągu ekspresowego - podała w poniedziałek miejscowa policja. Rany odniosło ok. 200 osób.

Do 138 ofiar śmiertelnych wzrósł bilans katastrofy kolejowej na północy Indii, gdzie w niedzielę wykoleiło się 14 wagonów pociągu ekspresowego - podała w poniedziałek miejscowa policja. Rany odniosło ok. 200 osób.

Agencja Reutera podaje liczbę 133 ofiar. Wcześniej informowano o 91 zmarłych i ponad 150 rannych osobach. Bilans może wzrosnąć, ponieważ niektórzy ranni są w stanie krytycznym.

Do katastrofy doszło w pobliżu miasta Pukhrayan w stanie Uttar Pradeś. Policja poinformowała, że dotychczas udało się zidentyfikować zwłoki 108 ofiar, jednak proces ten się wydłuża ze względu na zły stan ciał.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Lokalne media podają, że pociąg mógł się wykoleić ze względu na pękniętą szynę; ponadto niektórzy pasażerowie zeznali, że przed wypadkiem usłyszeli dziwny hałas. Agencje podkreślają, że do katastrofy doszło w momencie, gdy większość z ponad 500 pasażerów spała.

Na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa.

W Indiach koleje przewożą dziennie ok. 20 milionów ludzi i są głównym środkiem transportu w tym kraju; wymagają jednak ogromnych inwestycji m.in. dla poprawy bezpieczeństwa. Jak zauważa agencja EFE, indyjska sieć kolejowa liczy 65 tys. kilometrów długości i jest czwartą najdłuższą na świecie - po Stanach Zjednoczonych, Rosji i Chinach.

Do najtragiczniejszej katastrofy kolejowej doszło w Indiach w 1981 roku, gdy pociąg pasażerski wpadł do rzeki w północno-wschodnim stanie Bihar; śmierć poniosło wówczas ok. 800 ludzi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Indie
wypadek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.