TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ponad 1,3 mln więcej pasażerów Kolei Śląskich w I poł. 2019 roku
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.08.2019 10:58:54
Ponad 1,3 mln więcej pasażerów Kolei Śląskich w I poł. 2019 roku

Łącznie w ciągu sześciu miesięcy 2019 roku z oferty Kolei Śląskich skorzystało ponad 9,5 mln podróżnych.

Łącznie w ciągu sześciu miesięcy 2019 roku z oferty Kolei Śląskich skorzystało ponad 9,5 mln podróżnych.

Razem pociągami przewoźnika przejechali oni blisko 380 mln kilometrów. Taki wynik oznacza wzrost liczby pasażerów o ponad 1,3 mln w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 roku.

Do tej pory najlepszym miesiącem w 2019 roku okazał się maj – wówczas Koleje Śląskie przewiozły ponad 1,8 mln podróżnych. Ten miesiąc przyniósł również największy jak do tej pory skok w poziomie pracy przewozowej w porównaniu z ubiegłym rokiem. Tegoroczny majowy wynik był o ponad 350 tys. wyższy niż ten z roku 2018. Najlepszy wynik jeśli chodzi o liczbę pasażerokilometrów odnotowano natomiast w marcu – wówczas podróżni przejechali łącznie prawie 70 mln kilometrów.

Mamy nadzieję, że drugie półrocze 2019 przyniesie nam równie dobre wyniki, dzięki czemu cały rok będziemy mogli zamknąć z istotnym wzrostem liczby podróżnych – mówi Renata Szczygieł, wiceprezes Zarządu ds. finansowych. Z jednej strony chcielibyśmy podziękować naszym podróżnym za zaufanie okazane naszej spółce, z drugiej natomiast – pracownikom, za trud i zaangażowanie włożone w codzienną realizację naszej misji – podkreśla.

Warto przy tym podkreślić, że wzrost liczby podróżnych jest tendencją obserwowaną od dłuższego czasu. Pozytywne wyniki pod tym względem przewoźnik odnotował również w latach ubiegłych. Coraz większą popularnością cieszą się takie połączenia, gdzie przez wiele wcześniejszych lat kolej nie była najbardziej popularnym środkiem transportu.

Pewnym ewenementem pod tym względem mogą być niedawno uruchomione połączenia z Gliwic do Wisły, obejmujące Knurów i Strumień. W tych miejscowościach pociągi pasażerskie nie miały okazji zawitać przez dłuższy czas, a teraz można zauważyć coraz więcej osób korzystających z tych weekendowych połączeń. Jak obserwują przedstawiciele Stowarzyszenia Kolej na Knurów weekendowy pociąg Kubalonka w okresie urlopowo-wakacyjnym bije w Knurowie rekordy swojej popularności.

Pociąg jako środek transportu jest też nie lada atrakcją dla najmłodszych. Dzieci z wypiekami na twarzy relacjonują podróże – tłumaczy Arkadiusz M. Ochmański z inicjatywy społecznej "Kolej na Knurów". "Kubalonkę" doceniają również knurowskie rodziny, seniorzy i niepełnosprawni. Wszechstronne i nowoczesne wnętrza pociągu sprawiają, że jazda jest bezstresowa – dodaje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
pasażer