TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pomorskie z wakacyjną ofertą połączeń do nadmorskich miejscowości
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.06.2019 14:06:46
Pomorskie z wakacyjną ofertą połączeń do nadmorskich miejscowości

Po zimowej przerwie pociągi znów dojeżdżają do Łeby. Kolejarze zapewnili także przejezdność remontowanego szlaku Słupsk – Ustka. Z kolei na Półwysep Helski jeździ więcej pociągów niż zwykle.

Po zimowej przerwie pociągi znów dojeżdżają do Łeby. Kolejarze zapewnili także przejezdność remontowanego szlaku Słupsk – Ustka. Z kolei na Półwysep Helski jeździ więcej pociągów niż zwykle.

Letni rozkład jazdy pociągów w województwie pomorskim będzie obowiązywać do 31 sierpnia 2019 r.

Kierunek Ustka

Linia kolejowa ze Słupska do Ustki jest aktualnie modernizowana. Kolejarzom udało się jednak zapewnić przejezdność szlaku. Dzięki temu pociągi dojadą do nadmorskiej Ustki – mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. Na stacji Ustka została wyremontowana zabytkowa wiata, a nowe wysokie perony, m.in. w: Ustce, Strzelinku czy Charnowie, ułatwią wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Podróż ze Słupska potrwa 20 minut. Oba miasta połączy dziewięć par pociągów regionalnych, w tym jeden bezpośredni skład jadący z Gdyni – dodaje wicemarszałek. Pierwszy skład nad morze wyrusza ze Słupska o godzinie 6.16, a ostatni powrotny odjeżdża z usteckiego dworca o godzinie 22.03.

Do Łeby

Drugą, sezonowo uruchamianą linią kolejową, jest połączenie Lęborka z Łebą. Tą niezelektryfikowaną liną pojedzie, średnio co dwie godziny, sześć par pociągów regionalnych. Przejazd szynobusem z Lęborka do Łeby potrwa około 40 minut – informuje Ryszard Świlski. Pierwszy poranny pociąg jedzie z Gdyni do Łeby, a do Gdyni wróci wieczorem. Nad morze dojeżdżają również składy dalekobieżne z Bohumina, Łodzi i Jeleniej Góry.

Na kraniec Polski – do Helu

Tradycyjnie najwięcej połączeń uruchamianych jest na Półwysep Helski. Każdego dnia Gdynię z turystycznymi miejscowościami Półwyspu Helskiego połączy 16 pociągów. Składy pojadą średnio co godzinę – podkreśla wicemarszałek. Tak, jak co roku, kursować będzie również zestawiony z wagonów piętrowych bezpośredni pociąg Tur z Chojnic. Warto pamiętać, że pociągiem całą, prawie 80 km trasę na koniec Półwyspu Helskiego pokonamy w niecałe 2 godziny. Przejazd samochodem, zakorkowaną drogą może zająć nawet 5 godzin – dodaje Świlski. Ofertę pociągów regionalnych, organizowanych przez samorząd województwa pomorskiego, uzupełnią połączenia dalekobieżne z Lublina, Bohumina, Warszawy, Białegostoku, Przemyśla czy Katowic. Na linii będą również kursować pociągi spółki Arriva RP z Bydgoszczy.

Organizatorem przewozów w województwie jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pomorskie
Ustka
Łeba
Hel
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.