TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pomorski Oddział Przewozów Regionalnych bije letnie rekordy popularności
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.10.2018 09:09:25
Pomorski Oddział Przewozów Regionalnych bije letnie rekordy popularności

Nie tylko do pracy czy do szkoły. Pomorzanie chętnie jeżdżą pociągiem. Również w czasie wakacji kolej cieszyła się dużym powodzeniem w regionie.

Nie tylko do pracy czy do szkoły. Pomorzanie chętnie jeżdżą pociągiem. Również w czasie wakacji kolej cieszyła się dużym powodzeniem w regionie.

Jak podał Pomorski Urząd Marszałkowski w ciągu dwóch letnich miesięcy z połączeń realizowanych przez spółkę Przewozy Regionalne, organizowanych przez samorząd województwa skorzystało prawie 2,3 mln podróżnych. W stosunku do ubiegłego roku liczba podróżnych w pociągach przewoźnika na Pomorzu wzrosła o około 17 proc. To najwięcej w skali kraju.

Lato na pomorskiej kolei

W każde lato samorząd województwa pomorskiego, który jest odpowiedzialny za organizowanie kolejowych przewozów pasażerskich, na wybranych liniach zwiększa liczbę połączeń. Tak, jak na przykład na linii z Gdyni do Helu. W czasie wakacji jest tam o osiem połączeń więcej niż w pozostałe miesiące. Uruchamiane są również sezonowe pociągi na liniach, które poza sezonem letnim są nieczynne. Z Lęborka do Łeby pociągi kursują średnio co godzinę, a ze Słupska do Ustki uruchamianych jest kilkanaście par pociągów elektrycznych.

Coraz więcej podróżnych

Dodatkowe połączenia i specjalne oferty promocyjne przyciągają do kolei coraz więcej podróżnych. – Na Pomorzu pociągi Polregio przewiozły w lecie około 2,3 mln pasażerów. To najlepszy wynik wśród wszystkich województw, gdzie kursują nasze składy – mówi Anna Lenarczyk, członek zarządu Przewozów Regionalnych. Na Pomorzu odnotowaliśmy również największy w Polsce wzrost liczby pasażerów w stosunku do 2017 roku. Wyniósł on około 17 proc. – dodaje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Pomorskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.