TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PolskiBus na Fabrycznym, łatwiejsze przesiadki do pociągów
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.01.2017 11:30:50 2 komentarze
PolskiBus na Fabrycznym, łatwiejsze przesiadki do pociągów

Od połowy lutego czerwone autobusy PolskiegoBusa będą zatrzymywać się na dworcu Łódź Fabryczna. Dotychczas z tego obiektu korzystał jedynie LEO Express.

Od połowy lutego czerwone autobusy PolskiegoBusa będą zatrzymywać się na dworcu Łódź Fabryczna. Dotychczas z tego obiektu korzystał jedynie LEO Express.

Przewoźnik poinformował, że w celu zwiększenia komfortu podróży oraz zwiększenia możliwości komunikacyjnych zmienia miejsce postoju i nie będzie się już zatrzymywał na dworcu Łódź Kaliska.

Stale podnosimy jakość naszych usług i poszukujemy obszarów, w których jeszcze bardziej możemy podnosić komfort podróżowania dla naszych Pasażerów. W związku z tym przenosimy nasz przystanek w Łodzi na nowy dworzec Łódź Fabryczna. To najnowocześniejszy dworzec kolejowy oraz autobusowy w centrum Łodzi, który daje Pasażerom możliwość jeszcze lepszego skomunikowania swojej podróży oraz dogodnej przesiadki, a bliskość komunikacji miejskiej ułatwia transport lokalny, jeśli ów przystanek jest docelowym. Mamy nadzieje, że ta zmiana przypadnie do gustu Podróżnym i jeszcze chętniej będą podróżować z nami z oraz do Łodzi ? mówi Piotr Pogonowski, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji PolskiBus.com.

Zmiana przystanku wejdzie w życie od 14 lutego tego roku. Na terenie dworca umieszone są tablice elektroniczne, które będą informowały Pasażerów o godzinach odjazdów i numerach peronów, z których będą ruszały autokary. Zmiany obowiązują dla wszystkich tras przebiegających przez Łódź, tj. linii: P3 Warszawa ? Berlin ZOB, P4 Warszawa ? Wrocław/Praga oraz P12 Gdańsk ? Rzeszów/Wiedeń. Godziny przyjazdów / odjazdów nie ulegną zmianie.

Warto dodać, że na dworcu Łódź Fabryczna, święcącym jak dotychczas pustkami, będzie możliwość przesiadki do pociągów PKP Intercity, Przewozów Regionalnych i ŁKA. Znaczna część połączeń kolejowych została bowiem wraz z nowym rozkładem jazdy przeniesiona właśnie na Fabryczny.Sprawdź też:
PolskiBus
Łódź
dworzec
  • KRIS – 27.01.2017

    Czy Polskiego Busa nie obowiązuje przepis ustawy o transporcie drogowym, w którym są podane terminy kiedy można zmieniać zezwolenie (rozkład jazdy). Najbliższy możliwy termin to 1 Marzec 2017 jakim prawem PB robi to 14 lutego???

  • Bozia – 30.01.2017

    Nie zaklinajcie rzeczywistości, przenosiny PolskiegoBusa na DŁF to ogromny cios w PKP IC. Wszystkie autobusy będą teraz docierać do centrum miasta, za to PKP IC dociera tylko kursami z Warszawy i po jednym ogryzku do Krakowa i Szczecina przez Poznań, reszta tylko z odległego Widzewa, czy wężykowaniem przez Chojny i Kaliski.

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.