TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polska kolej najlepiej zorganizowana w Europie
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 22.08.2018 17:32:04 2 komentarze
Polska kolej najlepiej zorganizowana w Europie

Po zakończeniu modernizacji linii kolejowych i uruchomieniu nowoczesnych systemów sterowania i zarządzania będziemy mieli kolej prawdopodobnie najlepiej zorganizowaną w Europie - mówił w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk na dworcu kolejowym w Dęblinie

Po zakończeniu modernizacji linii kolejowych i uruchomieniu nowoczesnych systemów sterowania i zarządzania będziemy mieli kolej prawdopodobnie najlepiej zorganizowaną w Europie - mówił w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk na dworcu kolejowym w Dęblinie podczas wizytacji modernizowanej linii kolejowej nr 7 Warszawa - Lublin.

"Po uruchomieniu nowoczesnych systemów zarządzania i sterowania ruchem będziemy mieli kolej być może zorganizowaną najlepiej w Europie. Najnowocześniejszą z punktu widzenia technologii, których celem jest dbałość o bezpieczeństwo ruchu kolejowego" - powiedział Adamczyk.

Minister przypomniał, że modernizacja linii kolejowej Warszawa - Lublin jest największą inwestycją kolejową w Polsce, na którą pozyskaliśmy 2,9 mld zł pomocy z UE i zaznaczył, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobra współpraca resortu infrastruktury z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dęblin
Andrzej Adamczyk
 • Mateusz Maciejuk – 22.08.2018

  To w takim razie jak zorganizowana jest czeska kolej? 😊

 • Robert Skowronek – 22.08.2018

  Mi się strasznie spodobały koleje w Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech. Punktualne, informacja pasażerska dostępna. Nawet na małej stacji. Natomiast kosmos to jest kolei w Austrii - rewelacja w jednym słowie.

 • Marcin Piotrowski – 22.08.2018

  Jaki on towar bierze? :D

 • Bartłomiej Kaliniak – 22.08.2018

 • Andrzej Siwak – 22.08.2018

  Czy ten osobnik kiedykolwiek przepracował w ruchu chociaż jeden dzień ?

 • Waldi Sz – 22.08.2018

  Ale bajki

 • Marek Gumowski – 23.08.2018

  Ha ha ha ha ha ha. Uśmiałem się jak norka 😂😂😂

 • kolejFAN – 23.08.2018

  ŻE CO ? że jak? 1 kwietnia dziś?

 • yasny – 23.08.2018

  @kolejFANNie Prima aprilis a przemowa skrojona według partyjnego wzorca, który stosują na okrągło. Jak pokazuje życie - ludzie to kupują.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !