TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polska Grupa Lotnicza stała się faktem
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 10.10.2018 14:19:12
Polska Grupa Lotnicza stała się faktem

Cztery spółki lotnicze kontrolowane przez Skarb Państwa włączone do Polskiej Grupy Lotniczej.

Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics zostały włączone do Polskiej Grupy Lotniczej - poinformował w środę -10 października - prezes PGL Rafał Milczarski. Dodał, że to kolejny etap konsolidacji PGL i początek integracji sektora lotniczego w Polsce.

-"Dzisiaj rano w KPRM została podpisana transakcja objęcia przez Polską Grupę Lotniczą udziałów czterech kluczowych spółek lotniczych znajdujących się pod kontrolą Skarbu Państwa, czyli PLL LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics. Kapitał Polskiej Grupy Lotniczej zwiększył się z 1,2 mld zł, z którymi zaczynaliśmy w grudniu zeszłego roku, do ponad 2,5 mld zł" - powiedział w środę na konferencji prasowej prezes PGL, który jednocześnie jest szefem PLL LOT.

Przypomniał, że "decyzją premiera Mateusza Morawieckiego" nastąpiło wniesienie do Polskiej Grupy Lotniczej udziałów tych czterech spółek lotniczych.

"LOT, LOTAMS, LSAS i LST to silne, rozwijające się i przynoszące zyski spółki Skarbu Państwa, których sytuacja finansowa jest ustabilizowana i z których każda ma potencjał do budowy w swojej branży pozycji regionalnego lidera. Skonsolidowana PGL będzie miała na rosnącym globalnym rynku lotniczym - w rywalizacji z innymi podmiotami - silniejszą pozycję niż każda ze spółek, która weszła w jej skład, miałaby w pojedynkę" - powiedział Milczarski .

PLL LOT jest przewoźnikiem lotniczym, LOTAMS i LS Technics zajmują się obsługą techniczną samolotów, a LSAS handlingiem, czyli obsługą naziemną samolotów oraz obsługą pasażerów, bagaży i przesyłek lotniczych. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
LOT
PGL
LS Airport Services