TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polregio z roszczeniową postawą wobec kujawsko-pomorskiego
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.10.2020 10:45:52
Polregio z roszczeniową postawą wobec kujawsko-pomorskiego

Co dalej z Polregio d. Przewozy Regionalne w kujawsko-pomorskim?

Polregio d. Przewozy Regionalne znowu stoi przed koniecznością podpisania umów w kilku województwach. I znowu zaczyna przyjmować roszczeniową postawę, chociażby w województwie kujawsko-pomorskim.

Przedstawiciele Polregio d. Przewozy Regionalne zarzucają marszałkowi np. zwlekanie z ogłoszeniem przetargu na obsługę połączeń w województwie. Przewoźnik zdaje się przy tym zapominać, że kujawsko-pomorskie to ten region, który jako jedyny dał szansę innemu operatorowi. Część przewozów realizuje Arriva i być może zechce w tym przetargu wystartować.

Marszałek Piotr Calbecki zapewnia, że przetarg zostanie ogłoszony w przyszłym roku, a operator zacznie świadczyć usługę od rozkładu jazdy 2021/2022. Do tego czasu część przewozów nadal będzie obsługiwać Polregio d. Przewozy Regionalne. Problemem są natomiast koszty. Operator w swojej roszczeniowej postawie stara się narzucić organizatorowi swoje warunki. A ten się na nie zgadza i trudno się dziwić.

Marszałek Piotr Calbecki zapowiedział aneksowanie umowy z operatorem, tak, aby można było uruchomić pieniądze z tarczy antykryzysowej. Takie roszczenie zgłosił operator.

Wysłaliśmy aneks do umowy, żeby można było pieniądze z tarczy uruchomić. Jesteśmy przekonani, że nasza propozycja z 1 października, jest absolutnie zgodna z prawem, oczekiwaniami i do zaakceptowania przez ministra finansów – powiedział Piotr Calbecki.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kujawsko-pomorskie
przetarg