TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Policjanci pomogli ugasić szkolny autobus
- Opublikowano: 04.04.2019 13:00:04
Policjanci pomogli ugasić szkolny autobus

3 kwietnia policjanci z lubańskiej komendy ugasili pożar szkolnego autobusu, który odwoził małych pasażerów po zakończonych lekcjach.

3 kwietnia policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego lubańskiej komendy ugasili pożar szkolnego autobusu, który odwoził małych pasażerów po zakończonych lekcjach.

W sumie z zagrożonego pojazdu ewakuowano 8 dzieci oraz ich opiekunkę. Dzięki czujności funkcjonariuszy oraz szybkiej i zdecydowanej reakcji przejeżdżających kierowców, a także okolicznych mieszkańców nie doszło do tragedii.

Ogień na przystanku

Dolnośląscy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu pełniąc służbę w miejscowości Złoty Potok zauważyli na przystanku autobusowym stojący autokar. Spod tylnego prawego koła wydobywał ogień.Funkcjonariusze ruszyli w stronę autobusu. Natychmiast ewakuowano niczego nieświadomych pasażerów, ośmioro dzieci w wieku 9 - 15 lat oraz ich opiekunkę.

Policjanci wraz z kierowcą autobusu przystąpili do gaszenia pojazdu. W akcji pomagali także nadjeżdżający kierowcy oraz mieszkaniec miejscowości Złoty Potok. Ponadto na miejsce została skierowana Straż Pożarna, która dogasiła ogień.Na szczęście, pasażerowie oraz kierowca autobusu, w wyniku tego zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. Po zakończonej akcji gaszenia pojazdu, dzieci innym autokarem bezpiecznie wróciły do swoich domów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
pożar
gimbus
Dolnośląskie