TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Połączenie do Kaliningradu korzystne i dla Polaków i dla Rosjan
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.02.2018 11:42:24 1 komentarz
Połączenie do Kaliningradu korzystne i dla Polaków i dla Rosjan (foto: PR)

Wracamy do tematu połączeń z Trójmiasta do Kaliningradu. O ile warmińsko-mazurski Urząd Marszałkowski nie bierze czynnego udziału w pracach nad ich uruchomieniem, o tyle na Pomorzu jest inaczej.

Wracamy do tematu połączeń z Trójmiasta do Kaliningradu. O ile warmińsko-mazurski Urząd Marszałkowski nie bierze czynnego udziału w pracach nad ich uruchomieniem, o tyle na Pomorzu jest inaczej.

Obecnie nadal analizujemy możliwość wprowadzenia takiego połączenia – poinformowała nas Emilia Stawikowska z Biura Prasowego Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Aby zrealizować ten pomysł potrzebna jest przede wszystkim propozycja rozkładu jazdy przygotowana przez Przewozy Regionalne, a także deklaracja ze strony zarządu województwa warmińsko-mazurskiego dotycząca sfinansowania połączeń na odcinku Elbląg-Braniewo. Dopiero po potwierdzeniu finansowania i uzyskaniu rozkładu będzie można przystąpić do rozmów ze stroną rosyjską. Wstępne, szacunkowe koszty wprowadzenia połączeń we wszystkie soboty 2018 roku to ok. 90 tys. zł z budżetu województwa pomorskiego i ok 70 tys. zł z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego. Jednak dopiero po otrzymaniu kalkulacji z PR będzie można określić ostateczne koszty - dodała.

Jak wyjaśniła przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego połączenie kolejowe z obwodem kaliningradzkim jest korzystne zarówno dla mieszkańców Pomorza, jak i Rosjan, którzy – jak wszyscy wiemy – chętnie wybierają się do nas na zakupy. Przejazd koleją byłby dla wielu osób atrakcyjną alternatywą dla podróży samochodem. Gdyby połączenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, moglibyśmy rozszerzyć ofertę i wprowadzić drugi pociąg – w niedzielę. Dzięki czemu część gości zdecydowałaby się zapewne na dłuższy pobyt na Pomorzu, korzystając z naszej oferty kulturalnej, czy bazy noclegowej – stwierdziła.

A zatem czekamy na efekty tych prac. Łatwo nie będzie…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pomorskie
Kaliningrad
Rosja
Przewozy Regionalne
 • Jan Kulczyński – 07.02.2018

  Pomorze nie odpuszcza? Chyba Rosjanie nalegają o to połączenie, a PR Gdynia ma tę sprawę w głębokim poważaniu.

 • Daniel Daniel Krzysztof – 07.02.2018

  Jeżeli mowa o współdziałania ze strony WM to zapomnijcie,To są sknerusy ,i tylku Tu kolej upada..rzygac sie chce jak słysze urząd Marszałkowski WM,wolą na samoloty durne wydawać..

 • radzio011 – 07.02.2018

  Mieszkam w Elblągu , mieście , które staje się kolejową pustynią. Zdewastowana linia nadzalewowa , brak pociągów do Braniewa , mizerne połaczenia z Olsztynem i resztą kraju. I dalej utrąca się inicjatywy w tej kwastii.

 • Michał Aniśkowicz – 10.02.2018

  Szkoda ze nie jeżdżą niebiesko białe wagony sypialne tylko te Sa

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.