TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Połączenie do Kaliningradu korzystne i dla Polaków i dla Rosjan
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.02.2018 11:42:24 1 komentarz
Połączenie do Kaliningradu korzystne i dla Polaków i dla Rosjan (foto: PR)

Wracamy do tematu połączeń z Trójmiasta do Kaliningradu. O ile warmińsko-mazurski Urząd Marszałkowski nie bierze czynnego udziału w pracach nad ich uruchomieniem, o tyle na Pomorzu jest inaczej.

Wracamy do tematu połączeń z Trójmiasta do Kaliningradu. O ile warmińsko-mazurski Urząd Marszałkowski nie bierze czynnego udziału w pracach nad ich uruchomieniem, o tyle na Pomorzu jest inaczej.

Obecnie nadal analizujemy możliwość wprowadzenia takiego połączenia – poinformowała nas Emilia Stawikowska z Biura Prasowego Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Aby zrealizować ten pomysł potrzebna jest przede wszystkim propozycja rozkładu jazdy przygotowana przez Przewozy Regionalne, a także deklaracja ze strony zarządu województwa warmińsko-mazurskiego dotycząca sfinansowania połączeń na odcinku Elbląg-Braniewo. Dopiero po potwierdzeniu finansowania i uzyskaniu rozkładu będzie można przystąpić do rozmów ze stroną rosyjską. Wstępne, szacunkowe koszty wprowadzenia połączeń we wszystkie soboty 2018 roku to ok. 90 tys. zł z budżetu województwa pomorskiego i ok 70 tys. zł z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego. Jednak dopiero po otrzymaniu kalkulacji z PR będzie można określić ostateczne koszty - dodała.

Jak wyjaśniła przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego połączenie kolejowe z obwodem kaliningradzkim jest korzystne zarówno dla mieszkańców Pomorza, jak i Rosjan, którzy – jak wszyscy wiemy – chętnie wybierają się do nas na zakupy. Przejazd koleją byłby dla wielu osób atrakcyjną alternatywą dla podróży samochodem. Gdyby połączenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, moglibyśmy rozszerzyć ofertę i wprowadzić drugi pociąg – w niedzielę. Dzięki czemu część gości zdecydowałaby się zapewne na dłuższy pobyt na Pomorzu, korzystając z naszej oferty kulturalnej, czy bazy noclegowej – stwierdziła.

A zatem czekamy na efekty tych prac. Łatwo nie będzie…Sprawdź też:
Pomorskie
Kaliningrad
Rosja
Przewozy Regionalne
 • Jan Kulczyński – 07.02.2018

  Pomorze nie odpuszcza? Chyba Rosjanie nalegają o to połączenie, a PR Gdynia ma tę sprawę w głębokim poważaniu.

 • Daniel Krzysztof Skróciński – 07.02.2018

  Jeżeli mowa o współdziałania ze strony WM to zapomnijcie,To są sknerusy ,i tylku Tu kolej upada..rzygac sie chce jak słysze urząd Marszałkowski WM,wolą na samoloty durne wydawać..

 • radzio011 – 07.02.2018

  Mieszkam w Elblągu , mieście , które staje się kolejową pustynią. Zdewastowana linia nadzalewowa , brak pociągów do Braniewa , mizerne połaczenia z Olsztynem i resztą kraju. I dalej utrąca się inicjatywy w tej kwastii.

 • Michał Aniśkowicz – 10.02.2018

  Szkoda ze nie jeżdżą niebiesko białe wagony sypialne tylko te Sa

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.