TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Połączenia do Liberca zostają
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.04.2017 19:54:37 1 komentarz
Połączenia do Liberca zostają (foto: KD)

Kolejowe połączenia graniczne pomiędzy Szklarską Porębą a Libercem zostaną utrzymane w obecnym kształcie - poinformowały Koleje Dolnośląskie.

Kolejowe połączenia graniczne pomiędzy Szklarską Porębą a Libercem zostaną utrzymane w obecnym kształcie - poinformowały Koleje Dolnośląskie.

Po długich rozmowach w których uczestniczyli Hetman Kraju Libereckiego Martin Puta oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, przewoźnicy uzgodnili warunki kontynuacji współpracy, a także zadeklarowali chęć rozwoju oferty. Podczas negocjacji Koleje Dolnośląskie i Ceske Drahy doszłydo porozumienia w sprawie warunków finansowych dalszej realizacji przewozów. Zmiana modelu finansowania przewozów na przejściu granicznym umożliwia obniżenie kosztów uruchamiania pociągów po stronie polskiej o około 20 % przy zachowaniu obecnego rozkładu jazdy. Nie byłoby to możliwe bez współpracy merytorycznej organizatorów transportu po stronie czeskiej i polskiej. Przewoźnicy zacieśnią również współpracę w zakresie rozwoju w przyszłości oferty co ma umożliwić uruchomienie dodatkowych połączeń. Obecnie w sezonie turystycznym codziennie uruchamianych jest do 9 par pociągów pomiędzy Szklarską Porębą a Libercem, co czyni izerskie połączenie jednym z najbardziej uczęszczanych kolejowych przejść granicznych na południowej granicy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
Ceske drahy
Szklarska Poręba
Liberec