TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pojedziemy szybciej w Bieszczady
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.04.2018 13:01:14 3 komentarze
Pojedziemy szybciej w Bieszczady

Bezpośrednią jazdę pociągów i krótszy czas podróżowania z Rzeszowa do Krosna i dalej w Bieszczady zapewni budowa łącznicy kolejowej Jedlicze - Szebnie na Podkarpaciu.

Bezpośrednią jazdę pociągów i krótszy czas podróżowania z Rzeszowa do Krosna i dalej w Bieszczady zapewni budowa łącznicy kolejowej Jedlicze - Szebnie na Podkarpaciu. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg szacowany na 2 mln zł na opracowanie dokumentacji projektowej.

Wykonawca wyłoniony w drodze przetargu przygotuje dokumentację projektową dla wybudowania nowego odcinka linii o długości ponad 3,5 km. Planowane tory połączą linie kolejowe Rzeszów – Jasło (l. nr 106) i Stróże – Krościenko (l. nr 108).

Efektem budowy łącznicy kolejowej Jedlicze - Szebnie będą szybsze i łatwiejsze podróże do Krosna i dalej w Bieszczady. Czas przejazdu między Krosnem a stolicą województwa w ruchu regionalnym skróci się ponad pół godziny. Na planowanej łącznicy pociągi pasażerskie pojada 100 km/h.

Projektowana łącznica o długości ponad 3,5 km rozpocznie się na linii Rzeszów – Jasło między przystankami Szebnie i Wojaszówka a zakończy na linii Stróże – Krościenko przed przystankiem Jedlicze Męcinka. W 2017 r., w oparciu o analizy przeprowadzone w ramach studium wykonalności, wybrany został wariant budowy łącznicy kolejowej Jedlicze – Szebnie. Wpływ na wybór miały m.in. opinie, wnioski i sugestie przedstawicieli społeczności lokalnych. Wariant uwzględnia położenie torów z dala od zabudowań.

Realizacja projektu pn."Budowa łącznicy kolejowej Jedlicze – Szebnie" planowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Szacowana wartość zamówienia wynosi 2 109 836,70 PLN.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Rzeszów
Jasło
łącznica
  • Kaszebe – 18.04.2018

    Mapka!

  • kolejFAN – 18.04.2018

    Czym tam pojedziemy? jedną/dwiema parami w (5) i w (7) w okresie 23.VI-31.VIII? szkoda pieniędzy na te fanaberie.

  • mechanik – 18.04.2018

    @kolejFAN Może nie szkoda, tylko trzeba poczekać na wymianę ekipy skutecznie rozwalającej tam połączenia kolejowe.@Kaszebe A proszę bardzo: http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/ruszy-projektowanie-lacznicy-krosno--rzeszow-86617.html

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !