TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pogoria ponownie zatrzyma się w Pabianicach
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.02.2018 12:56:53 1 komentarz
Pogoria ponownie zatrzyma się w Pabianicach

Nocny pociąg "Pogoria", relacji Katowice – Gdynia Główna i Gdynia Główna – Katowice, znowu będzie zatrzymywał się w Pabianicach. To rezultat interwencji prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza w Ministerstwie Infrastruktury.

Nocny pociąg "Pogoria", relacji Katowice – Gdynia Główna i Gdynia Główna – Katowice, znowu będzie zatrzymywał się w Pabianicach. To rezultat interwencji prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza w Ministerstwie Infrastruktury.

Pociąg "Pogoria" aż do grudniowej zmiany rozkładu jazdy zatrzymywał się w Pabianicach, zapewniając możliwość bezpośredniego dojazdu do Trójmiasta i na Śląsk. Od 10 grudnia pociąg przejeżdża przez Pabianice bez postoju. Jeszcze w listopadzie prezydent Grzegorz Mackiewicz zwrócił się do Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka z wnioskiem o przywrócenie postoju na stacji Pabianice. W grudniu resort odpowiedział, że zatrzymanie pociągu w Pabianicach jest "bezzasadne". Negatywne stanowisko nie zakończyło sprawy. Prezydent Mackiewicz podjął kolejne starania, aby przekonać ministerstwo do umożliwienia korzystania 120 tysiącom mieszkańców powiatu pabianickiego z pociągu, który i tak przejeżdża przez Pabianice, a zarazem stanowi jedyne połączenie ze Śląskiem i Trójmiastem.

Biorąc pod uwagę przedstawione przez pana prezydenta argumenty resort przychylił się do wniosku o wdrożenie dodatkowego zatrzymania dla pociągu "Pogoria" i wystąpił w tej sprawie do PKP Intercity S.A. – poinformował Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury, odpowiedzialny za kolej.

Pociąg InterCity "Pogoria" będzie zatrzymywał się w Pabianicach od 11 marca, czyli od najbliższej korekty kolejowego rozkładu jazdy. Wyruszy z Katowic o godzinie 22.44, po 3,5 godz. dotrze do Pabianic. W dalszą trasę odjedzie z Pabianic o godz. 2.15. Po blisko pięciu godzinach (o godz. 7.08) przyjedzie do Gdańska Głównego, a o 7.36 dotrze na stację końcową – do Gdyni Głównej. W kierunku przeciwnym pociąg odjedzie z Gdyni o 20.18 (z Gdańska Głównego o 20.46), do Pabianic przyjedzie o 1.31, a do Katowic dotrze ok. godz. 5.00.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl od grudnia połączenie Katowice – Gdynia obsługują elektryczne zespoły trakcyjne Flirt 3, produkowane przez firmę Stadler. Pociąg jest klimatyzowany, składa się z ośmiu członów – dwóch klasy pierwszej, sześciu klasy drugiej i części gastronomicznej. Przestrzeń pasażerska jest bezprzedziałowa. Do dyspozycji pasażerów są m.in. stojaki na rowery, nowoczesne toalety z przewijakami dla niemowląt oraz winda dla niepełnosprawnych. Wcześniej relację tę obsługiwały składy wagonowe z kuszetkami i wagonem sypialnym.

"Pogoria" to pierwsze nocne połączenie obsługiwane przez Flirta.Sprawdź też:
Pabianice
PKP Intercity
stacja
  • kolejFAN – 12.02.2018

    myślałem że Pogoria pojedzie znowu na wagonach..

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.