TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Podróżni na stacji Lubliniec korzystają z nowych wind
- Opublikowano: 17.02.2020 13:45:38
Podróżni na stacji Lubliniec korzystają z nowych wind (foto: PKP PLK)

W Lublińcu podróżni korzystają z nowych wind. Jak podały PKP Polskie Linie Kolejowe to kolejna stacja przystosowana do oczekiwanego komfortu podróży.

W Lublińcu podróżni korzystają z nowych wind. Jak podały PKP Polskie Linie Kolejowe to kolejna stacja przystosowana do oczekiwanego komfortu podróży.

Spółka poinformowała, że na peronach będzie też dodatkowa informacja o kursowaniu pociągów. Na inwestycje przeznaczono z budżetu prawie 4 mln zł. Gotowy jest też projekt nowego przystanku w Kochcicach koło Lublińca, który zwiększy dostępność do podróży koleją.

Na stacji Lubliniec podróżni z ograniczoną możliwością poruszania się zyskali istotne ułatwienie w dostępnie na perony. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły prace przy budowie trzech wind: na peronach i od strony miasta. Dużo łatwiejsze jest podróżowanie na linii Katowice – Kluczbork, Częstochowa – Kluczbork i dalej do Wrocławia. Windy są przystosowane także do korzystania przez osoby z  rowerami. Dźwigi mają zamontowane informacje głosowe oraz informacje w alfabecie Braille'a. Wartość prac to 1,7 mln złotych.

Na stacji w Lublińcu przygotowywany jest również system informacji pasażerskiej. Nowe urządzenia ułatwią podróżowanie m.in. dzieciom i młodzieży dojeżdżającej do szkół w Lublińcu. Na stacji będzie bezpieczniej dzięki założeniu monitoringu na peronach i w przejściu podziemnym. Zakończenie prac o wartości ponad 2 mln zł zaplanowano w II kwartale 2020 roku.

Nowy przystanek w Kochcicach koło Lublińca

Gotowy jest projekt nowego przystanku w Kochcicach koło Lublińca na linii kolejowej Kalety – Wrocław. W połowie roku rozpoczną się roboty. Do grudnia powinny być gotowe perony. Między Lublińcem a Kluczborkiem będzie dodatkowy dostęp do kolei w Kochcicach. Wartość zadania to ok. 2,5 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
stacja
Lublinie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.