TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Podmyty odcinek torów w kujawsko-pomorskim nadal nieprzejezdny
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.10.2020 14:45:52
Podmyty odcinek torów w kujawsko-pomorskim nadal nieprzejezdny

Pociągi nadal nie kursują na odcinku pomiędzy Zielonczynem i Nakłem nad Notecią.

Trwa naprawa linii kolejowej Bydgoszcz - Piła, na odcinku pomiędzy Zielonczynem i Nakłem nad Notecią, która została podmyta przed dwoma tygodniami. Pociągi na trasę mają wrócić pod koniec października.

Na odcinku Zielonczyn - Nakło nad Notecią zdemontowanych zostało kilkaset metrów sieci trakcyjnej i usuwany jest tor, a przygotowywana jest tymczasowa konstrukcja. Niezbędne są m. in. badania geologiczne i prace projektowe.

Budowa tymczasowej konstrukcji wsporczej umożliwi przywrócenie ruchu na linii jednym torem. W tym czasie odbudowany będzie przepust, który zapewni odpowiednie odwodnienie - odprowadzenie wody. Wstępnie ustalono, że pociągi wrócą na trasę jeszcze w końcu października.

Do podmycia toru doszło w nocy z 1 na 2 października. "Przyczyną uszkodzenia linii było podmycie toru i nasypu kolejowego spowodowane zmianami w systemie wodnym poza terenem kolejowym" – podały PKP PLK.

Na trasie Bydgoszcz – Piła dla pociągów regionalnych zastępcza komunikacja autobusowa obowiązuje na odcinku Nakło nad Notecią – Zielonczyn, a dla pociągów dalekobieżnych na odcinku Nakło nad Notecią – Bydgoszcz Główna oraz Bydgoszcz Główna – Nakło nad Notecią. Ruch pociągów towarowych prowadzony jest zmienionymi trasami.

Dla utrzymania sprawnych podróży w regionie w Bydgoszczy powołany został specjalny zespół złożony z przedstawicieli PKP Polskich Linii Kolejowych i przewoźników. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są przekazywane podróżnym na stacjach i przystankach. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
remont
linia kolejowa
tor
tory
awaria