TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Podkarpackie: rozpoczęły się targi lotnicze Aerospace & Defense Meetings Central Europe
PAP - Opublikowano: 10.05.2017 06:38:49
Podkarpackie: rozpoczęły się targi lotnicze Aerospace & Defense Meetings Central Europe

We wtorek w Jasionce (Podkarpackie) rozpoczęły się targi lotnicze Aerospace & Defense Meetings Central Europe. Otwierając imprezę wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podkreślił, że przemysł lotniczy w Polsce należy do najnowocześniejszych na świecie.

We wtorek w Jasionce (Podkarpackie) rozpoczęły się targi lotnicze Aerospace & Defense Meetings Central Europe. Otwierając imprezę wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podkreślił, że przemysł lotniczy w Polsce należy do najnowocześniejszych na świecie.

W targach bierze udział ponad 160 firm z 25 krajów. Wśród nich są takie koncerny jak Pratt&Whitney, Lockheed Martin, Airbus, Safran czy Polska Grupa Zbrojeniowa. Impreza potrwa to czwartku.
Hamryszczak w swoim wystąpieniu przypomniał, że rząd w lutym br. przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR).

- "Dokument ten stanowi kompleksową odpowiedź na dotychczasowe błędy transformacji gospodarki, jak i również na nowe wyzwania stające przed polityką społeczno-gospodarczą współczesnego państwa" - dodał.
Według niego nowe wyzwania wymagają przedefiniowania roli państwa w gospodarce.

Wiceminister zaznaczył, że jednym z priorytetów zapisanych w SOR jest inteligentna reindustrializacja i zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki, w tym przemysłu lotniczego.

- "Przemysł lotniczy w Polsce należy do najnowocześniejszych na świecie. A innowacyjność odgrywa w nim kluczową rolę" - stwierdził.

Hamryszczak dodał, że czwarta rewolucja przemysłowa stawia przed przemysłem lotniczym wyzwania w zakresie nowego modelu produkcji podzespołów lotniczych. "Jest to związane z wykorzystaniem technologii cyfrowych wytwarzanych w inteligentnych fabrykach" - wyjaśnił wiceminister.

Zapowiedział, że głównym celem polskiego przemysłu 4.0 będzie m.in. podniesienie konkurencyjności naszego przemysłu w zakresie wytwarzania maszyn, urządzeń i oprogramowania.

- "Przemysł 4.0 jest lekarstwem na pułapki rozwojowe określone w SOR, czyli m.in. na uniknięcie pułapki średniego dochodu i przeciętnego produktu. Odpowiedzią na reindustrializację jest Polska Platforma Przemysłu 4.0 - jest to instytucja, która będzie elastycznie reagowała na potrzeby rynku, będzie odpowiedzialna za doprowadzenie polskiego przemysłu do poziomu określonego, jako 4.0" - powiedział Hamryszczak.
Dodał, że prace legislacyjne nad powołaniem tej instytucji są na ukończeniu.

Natomiast marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl przypomniał, że inteligentną specjalizacją Podkarpacia są lotnictwo i kosmonautyka, a to "zobowiązuje do organizowania tego typu przedsięwzięć". "Zamierzamy je (targi – PAP) kontynuować. Mamy nadzieję, że zaowocują w przyszłości" – zauważył.
Ortyl zaznaczył, że w trakcie targów Podkarpacie chce promować możliwości inwestycyjne regionu.
Jego zdaniem, o tym, że inwestowanie na Podkarpaciu jest "dobrym wyborem" świadczą liczne "światowe marki nie tylko z branży lotniczej, które już funkcjonują na Podkarpaciu".

Z kolei Stephane Castet, prezes BCI Aerospace - firmy organizującej targi wspólnie z województwem podkarpackim - podkreślił, że targi po raz pierwszy odbywają się w Europie Środkowo-Wschodniej.
"Głównym celem targów jest wspieranie małych i średnich firm. Chcemy im pomóc w nawiązywaniu kontaktów z wielkimi firmami" – dodał.

Castet przypomniał, że jego firma organizuje ponad 40 imprez i wystaw w ponad 30 krajach.
W Jasionce spotkają się liderzy przemysłu lotniczego i obronnego z całego świata. Będą mieli okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, bo celem targów jest przede wszystkim integracja środowiska lotniczego oraz rozwinięcie i wzmocnienie współpracy małych i średnich firm z dużymi, które produkują samoloty, silniki lotnicze.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi lotnicze
Aerospace & Defense Meetings Central Europe
podkarpackie
Jasionka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.