TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Podhalańska Kolej Regionalna znowu kursuje. Pojadą m.in. Koleje Śląskie
InfoRail.pl - Opublikowano: 24.06.2019 15:40:57
Podhalańska Kolej Regionalna znowu kursuje. Pojadą m.in. Koleje Śląskie (foto: UMWM)

W miniona sobotę (22 czerwca) przywrócono ruch pociągów w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej.

W miniona sobotę (22 czerwca) przywrócono ruch pociągów w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej.

Linia jest obsługiwana w większości przez pociągi Przewozów Regionalnych, w tym dwie pary na trasie Chabówka/ Rabka-Zdrój – Zakopane – Rabka-Zdrój/ Chabówka oraz 11 par na odcinku Nowy Targ – Zakopane – Nowy Targ. Ofertę uzupełniają cztery pary pociągów kursujących z i do Krakowa. Obsługą Podhalańskiej Kolei Regionalnej zajmą się też Koleje Śląskie. Operator ten w wakacje przyjedzie codziennie do Zakopanego pociągiem "Ornak" z Katowic oraz obsłuży dodatkowo jedną parę pociągów na trasie z Zakopanego do Nowego Targu.

W wakacyjne weekendy oraz 15 sierpnia zobaczymy przyspieszony pociąg "Luxtorpeda" Kolei Małopolskich, którym z Krakowa do Zakopanego można dojechać w trzy godziny i 12 minut - zaznaczył marszałek Witold Kozłowski.

Bilet normalny z Krakowa do Zakopanego kosztuje 14 zł, na trasie Nowy Targ – Zakopane 4 zł. Obowiązują wszystkie ulgi ustawowe. Podhalańska Kolej Regionalna jest nie tylko bogatą ofertą przewozową.

Specjalna "Taryfa Podhalańska" ułatwi tanią podróż transportem publicznym. Pasażer może podróżować pociągiem, pojazdami komunikacji miejskiej w Zakopanem i w Nowym Targu na podstawie jednego biletu - podkreślił Łukasz Smółki, wicemarszałek Małopolski.

Bilety na przejazdy pociągami Podhalańskiej Kolei Regionalnej dostępne są m.in. w systemie Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej, poprzez aplikację mobilną iMKA, w automatach mobilnych zainstalowanych w wybranych pociągach oraz w automatach stacjonarnych m.in. w Nowym Targu i Zakopanem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Podhalańska Kolej Regionalna
Zakopane
Nowy Targ
Koleje Śląskie
  • Tomasz Żakowski – 24.06.2019

    Ale to już było praktykowane. Chodzi o uniknięcie opłat za postój składu

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.