TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Podhalańska Kolej Regionalna nie zjedzie z torów 2 września
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.07.2019 16:43:09
Podhalańska Kolej Regionalna nie zjedzie z torów 2 września (foto: UMWM)

Od 2 września br. PKP PLK rozpoczną kolejny etap remontu linii kolejowej Chabówka – Zakopane. Nie oznacza to jednak, że wszystkie pociągi ponownie zostaną zastąpione przez autobusy.

Od 2 września br. PKP PLK rozpoczną kolejny etap remontu linii kolejowej Chabówka – Zakopane. Nie oznacza to jednak, że wszystkie pociągi ponownie zostaną zastąpione przez autobusy.

Jak podaje Małopolski Urząd Marszałkowski mając na uwadze dobro lokalnych mieszkańców, przeprowadzone zostały rozmowy z zarządcą infrastruktury, skutkiem których w okresie od 2 września do 14 grudnia br. wszystkie prace torowe zostaną skoncentrowane na odcinku Chabówka – Nowy Targ. Oznacza to, że odcinek między Nowym Targiem a Zakopanem będzie przejezdny i możliwe będzie prowadzenie na nim ruchu pociągów. Aby umożliwić bezpieczne ich kursowanie Przewozy Regionalne pozostawią w Zakopanem odpowiednią liczbę taboru oraz zapewnią możliwość wykonania właściwej obsługi technicznej. Jak można się domyślać będą to jednostki EN57, które również w wakacje są kierowane do obsługi linii PKR.

Przypomnijmy, że 22 czerwca na okres wakacyjny przywrócony został ruch pociągów pomiędzy Krakowem i Zakopanem. Kursuje 13 par pociągów Przewozów Regionalnych "Podhalańska Kolej Regionalna" uzupełnianych przez 4 pary pociągów dłuższych relacji z i do Krakowa.

W obsłudze Podhalańskiej Kolei Regionalnej ma udział także Spółka Koleje Śląskie. Operator w wakacje codziennie przyjeżdża do Zakopanego pociągiem "Ornak" z Katowic oraz obsługuje dodatkowo jedną parę z Zakopanego do Nowego Targu. Ponadto w wakacyjne weekendy oraz 15 sierpnia na trasę wyrusza przyspieszona "Luxtorpeda" Kolei Małopolskich, którą z Krakowa do Zakopanego można dojechać w 3 godziny i 12 minut.

Linia kolejowa Chabówka – Zakopane jest obecnie poddawana rewitalizacji, która będzie trwała do grudnia 2020 r. z przerwami na sezon letni i zimowy. Po zakończeniu robót podniesiona zostanie prędkość pociągów oraz poprawiony zostanie standard obsługi podróżnych na stacjach i przystankach. Wybudowane zostaną także nowe przystanki: Bańska Geotermia (pomiędzy przystankiem Szaflary Wieś a stacją Biały Dunajec) oraz Poronin Misiagi (pomiędzy Poroninem a Zakopanem). Prace inwestycyjne prowadzone są również na odcinku Kraków – Sucha Beskidzka.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zakopane
PKP PLK
remont
Małopolska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.