TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociągi wracają na trasę Czechowice-Dziedzice – Oświęcim
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 16.03.2019 09:15:53
Pociągi wracają na trasę Czechowice-Dziedzice – Oświęcim (foto: PKP PLK)

Od poniedziałku, 18 marca, przywrócone zostanie codzienne połączenie kolejowe na trasie Oświęcim - Czechowice-Dziedzice.

Od poniedziałku, 18 marca, przywrócone zostanie codzienne połączenie kolejowe na trasie Oświęcim - Czechowice-Dziedzice.

Oferta obejmuje 17 pociągów, które w większości skomunikowane są z połączeniami do i z Krakowa Głównego. Połączenia zostaną wznowione na zlecenie samorządu województwa małopolskiego po ponad trzech latach przerwy. Rozkład jazdy ułożony został z uwzględnieniem uwag podróżnych, które wpłynęły w trakcie ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski województwa małopolskiego konsultacji społecznych.

Pierwszy skład wyruszy z Trzebini o godz. 4:23. Jego wyjazd z Oświęcimia nastąpi o 5:01, a przyjazd do Czechowic-Dziedzic o 5:42. W odwrotnym kierunku pierwszy wyjazd nastąpi o 5:38. Pociąg ten o 6:20 zamelduje się w Oświęcimiu, a o 8:08 wjedzie na stację Kraków Główny. Ostatni skład z Krakowa odjedzie o godz. 19:38 i przez Oświęcim (godz. 21:14) dotrze do Czechowic-Dziedzic o 22:01. Z kolei z Czechowic-Dziedzic ostatni wyjedzie o godz. 23:02 i na stacji w Oświęcimiu zamelduje się o 44 minuty później.

Cena normalnego biletu wynosi 5 zł, uczniowskiego 3,15 zł, a studenckiego 2,45 zł. Obsługę połączeń zapewnią Przewozy Regionalne. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Czechowice-Dziedzice
Oświęcim