TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociągi PKP Intercity nie stają już w Nowych Skalmierzycach. Nie było pasażerów
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.09.2019 09:30:54
Pociągi PKP Intercity nie stają już w Nowych Skalmierzycach. Nie było pasażerów

W rocznym rozkładzie jazdy pociągów edycji 2017/2018 obowiązującym do dnia 8 grudnia 2018 r., na stacji Nowe Skalmierzyce zatrzymywało się kilka pociągów PKP Intercity. W nowym rozkładzie postoje te zlikwidowano Dlaczego?

W rocznym rozkładzie jazdy pociągów edycji 2017/2018 obowiązującym do dnia 8 grudnia 2018 r., na stacji Nowe Skalmierzyce zatrzymywało się kilka pociągów PKP Intercity. W nowym rozkładzie postoje te zlikwidowano Dlaczego?

A chodzi o postoje następujących pociągów:

IC 1610 "Asnyk" relacji Warszawa Wsch. – Wrocław Gł.;

IC 6110 "Asnyk" relacji Wrocław Gł. – Warszawa Wsch.;

IC 1616 "Konopnicka" relacji Białystok – Wrocław Gł.;

IC 6122 "Dąbrowska" relacji Wrocław Gł. – Białystok.

Jak podał wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel postoje dla ww. pociągów były wprowadzone pilotażowo, a średnia wymiana podróżnych wsiadających lub wysiadających na stacji Nowe Skalmierzyce w okresie od 1 stycznia do 8 grudnia 2018 r. wynosiła średnio 1,1 osoby na każde zatrzymanie pociągu. Likwidacja postojów w Nowych Skalmierzycach w rocznym rozkładzie jazdy pociągów edycji 2018/2019 obowiązującym od 9 grudnia 2018 r. wynikała z faktu, że – jak pokazują przytoczone dane - zatrzymania pociągów na tej stacji nie cieszyły się wystarczająco dużym zainteresowaniem ze strony podróżnych.

Bittel wyjaśnił, że głównym celem uruchamianych przez Spółkę PKP Intercity pociągów dalekobieżnych jest zapewnienie dogodnego czasu przejazdu pomiędzy dużymi ośrodkami miejskimi. Z tego względu pociągi te charakteryzują się ograniczoną liczbą postojów, wprowadzanych podstawowo w największych miastach, na stacjach węzłowych, miastach powiatowych oraz miejscowościach generujących duży ruch turystyczny. Natomiast na stacjach obsługujących mniejsze miejscowości, zasadniczo powinny zatrzymywać się pociągi uruchamiane przez samorządy województw. Biorąc pod uwagę wielkość potoków podróżnych generowanych przez stację Nowe Skalmierzyce oraz ze względu na bliskie sąsiedztwo stacji Kalisz (odległość 6,5 km) oraz stacji Ostrów Wlkp. (odległość 17,5 km), przedmiotowa stacja nie jest przewidziana do zatrzymań pociągów uruchamianych przez spółkę PKP Intercity S.A.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
stacja
  • Krzysztof Ciejka – 06.09.2019

    Mogli by publikować statystki dla wszystkich stacji tak przy okazji

  • Lukasz Jurek – 07.09.2019

    Tymczasem Pkp Ic wciaz nie widzi powodu by chocby kilka skladow Tlk czy Ic zatrzymac w Pruszkowie czy w Grodzisku Mazowieckim.

  • Jacek Fink-Finowicki – 07.09.2019

    Zaraz przyjdzie redaktor własnego pisemka i zrobi do tego ideologię cięcia kolei.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.