TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociągi nie wróciły na trasę Słupsk – Miastko. Przewozy Regionalne odmówiły
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.07.2019 10:46:25
Pociągi nie wróciły na trasę Słupsk – Miastko. Przewozy Regionalne odmówiły (foto: PKP PLK)

Wczoraj na łamach InfoRail.pl pisaliśmy o powrocie pociągów na linię Słupsk – Miastko. Te miały pojawić się na trasie dziś. Ale nie pojawiały się.

Wczoraj na łamach InfoRail.pl pisaliśmy o powrocie pociągów na linię Słupsk – Miastko. Te miały pojawić się na trasie dziś. Ale nie pojawiały się.

Jak informuje Radio Gdańsk Przewozy Regionalne odmówiły wyjazdu na trasę. Oficjalnie z powodu złego stanu torowiska. Nieoficjalnie nie ma sprawnego taboru do obsługi tej trasy. Pasażerowie, którzy chcieli skorzystać z (nie)reaktywowanego połączenia zostali na przysłowiowym lodzie. Bez, co jest w Przewozach Regionalnych standardem, żadnej informacji.

Linia kolejowa nr 405 na odcinku Miastko – Słupsk została udostępniona przewoźnikowi Przewozy Regionalne. Została sprawdzona pod względem technicznym oraz bezpiecznego prowadzenia pociągów. Linia pozytywnie przeszła odbiory techniczne i została odebrana przez komisję bezpieczeństwa 29 czerwca. Od poniedziałku 1 lipca na trasie trwały jazdy zapoznawcze maszynistów. Przewozy Regionalne dziś 5 lipca wystąpiły z wnioskiem o dodatkowy dzień na jazdy zapoznawcze  – poinformowały PKP PLK.  

Przewozów Regionalnych nie pytamy, bo nawet jeśli rzecznik prasowy tej spółki coś odpowie będzie to odpowiedź, że nie może udzielić takich informacji.

Wczoraj PAP, powołując się na informacje PKP PLK pisała, że na trasie Miastko – Słupsk kończą się "zasadnicze prace", zmodernizowanych zostało 12 stacji i przystanków m.in. w Miastku, Kępicach i Kobylnicy Słupskiej, co pozwala na wznowienie od piątku (5 lipca) ruchu pociągów i zakończenie zastępczej komunikacji autobusowej. Przebudowane perony zyskały funkcjonalne oświetlenie, są też wyższe, co ma zapewnić pasażerom wygodne i bezpieczne wsiadanie do pociągów. W Kępicach powstało nowe przejście pod torami. Na modernizowanych peronach zamontowane zostaną jeszcze nowe wiaty, gabloty informacyjne, oznakowanie oraz ławki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Przewozy Regionalne
Słupsk
Miastko