TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociągi nie wrócą do Radomia w grudniu. PKP PLK nie ma nawet pozwoleń
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.09.2020 09:45:07
Pociągi nie wrócą do Radomia w grudniu. PKP PLK nie ma nawet pozwoleń (mat. pras.)

Pociągi nie wrócą na trasę Warszawa - Radom w grudniu br.

Jeszcze kilka tygodni temu PKP PLK utrzymywały, że w grudniu 2020 roku pociągi wrócą na trasę Warszawa – Radom. Teraz już tak nie twierdzą. Pociągi, które w ocenie posła Marka Suskiego mogły być prowadzone lokomotywami spalinowymi, nie wrócą w tym roku.

PKP PLK odpowiadając na zapytanie o informację publiczną jednego z mieszkańców Radomia napisały, że wznowienie ruchu między Radomiem a Warszawą w grudniu 2020 roku nie jest możliwe. Jak należy przypuszczać nawet lokomotywa spalinowa nie pojedzie po wiadukcie, którego nie ma. PKP PLK podały natomiast, że budowa wiaduktów w Radomiu rozpocznie się niezwłocznie po wydaniu decyzji o pozwoleniu na budowę. Jak wynika z powyższego Spółka nie ma nawet stosownych pozwoleń. W tym kontekście dziwnie wyglądają zapowiedzi sprzed kilku tygodniu o możliwości uruchomienia połączeń w grudniu br.

Przejezdność po jednym torze ma zostać uzyskana w ciągu 5 miesięcy, zaś w ciągu kilku następnych kilku miesięcy po dwóch torach. Czyli nie wiadomo kiedy. Obstawiamy grudzień, ale 2022 roku. Mamy zatem kolejną inwestycję na coraz dłuższej liście opóźnień.

Decyzje o pozwoleniu na budowę musi wydać wojewoda mazowiecki. Dziwi trochę zatem obstrukcja polityka związanego z obozem rządzącym.

Dodatkowo warto wskazać, że PKP PLK nie mają także pozwoleń na budowę przystanków Radom Północny i Radom Gołębiów.

Dla pasażerów oznacza to utrzymanie autobusowej komunikacji zastępczej na odcinku Warska – Radom. Dla Kolei Mazowieckich konieczność zorganizowania tej komunikacji zastępczej.    


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Radom
Warka
Warszawa
remont
peron
tor
infrastruktura