TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociągi na odcinek Pilawa – Garwolin wrócą 15 września, PKP PLK wyjaśnia dlaczego
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.09.2018 14:51:52
Pociągi na odcinek Pilawa – Garwolin wrócą 15 września, PKP PLK wyjaśnia dlaczego

Termin przywrócenia ruchu na odcinku Pilawa – Garwolin przełożony jest z 8 września na 15 września.

Termin przywrócenia ruchu na odcinku Pilawa – Garwolin przełożony jest z 8 września na 15 września.

Jak podały PKP PLK przyczyną jest dłuższe niż deklarował wykonawca, konsorcjum firm Thales i DP System dostosowanie istniejących urządzeń sterowania ruchem kolejowym do prowadzenia ruchu pociągów. Przebudowywane urządzenia są w trakcie sprawdzania i koniecznych odbiorów. PKP Polskie Linie Kolejowe oczekują oddania w pełni sprawnych i bezpiecznych urządzeń. Po zakończeniu prac przewoźnicy przeprowadzą jazdy zapoznawcze na szlaku Pilawa – Garwolin i wówczas rozpoczną się planowe kursy.

Pociągi na odcinek Pilawa – Garwolin wrócą w sobotę, 15 września. Po wznowieniu ruchu kolejowego na stacjach w Pilawie i Garwolinie pasażerowie skorzystają z nowych peronów wyposażonych w wygodne ławki, wiaty i informację pasażerską. Dojście do peronu na stacji Pilawa będzie prowadziło przez już udostępnioną część przejścia podziemnego. Nowe przejście dostosowane jest do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Nowe tory między Pilawą a Garwolinem po przebudowie, odbiorach linii i uzyskaniu odpowiednich zgód administracyjnych będą dostosowane do prędkości 160 km/h, a wymiana rozjazdów i przebudowa przejazdów kolejowo-drogowych zapewni większy poziom bezpieczeństwa.

2 września pociągi wróciły na odcinek Świder – Otwock. Kontynuowane są prace na stacji Otwock oraz całym odcinku Pilawa – Dęblin. Trwają zaawansowane prace związane z budową nowych torów i peronów, wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym i sieci trakcyjnej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Garwolin
Pilawa