TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociągi mniej punktualne
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.08.2019 08:33:36
Pociągi mniej punktualne

Punktualność pociągów pasażerskich w drugim kwartale tego roku spadła do 92,8 proc. z 93,1 proc. kwartał wcześniej - poinformował Urząd Transportu Kolejowego.

Punktualność pociągów pasażerskich w drugim kwartale tego roku spadła do 92,8 proc. z 93,1 proc. kwartał wcześniej - poinformował Urząd Transportu Kolejowego.

W kwietniu i maju 2019 r. współczynnik punktualności wynosił kolejno 94 proc. oraz 93,5 proc. W czerwcu odnotowano spadek punktualności do poziomu 90,9 proc.

"W kwietniu oraz maju punktualność pociągów pasażerskich utrzymywała się na podobnym poziomie względem pierwszego kwartału, natomiast na ostateczny wynik zaważyła gorsza punktualność w czerwcu. Za taki stan rzeczy odpowiadają z jednej strony niekorzystne warunki pogodowe z wysokimi temperaturami włącznie, awarie urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz defekty taboru kolejowego" – powiedział Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

UTK dodał, że wśród wszystkich opóźnionych pociągów w drugim kwartale 64,8 proc. stanowiły pociągi, których opóźnienie nie przekroczyło 5 minut i 59 sekund (55,4 tys. pociągów). 33,4 proc. to składy, których opóźnienie było wyższe niż 5 minut i 59 sekund, lecz nie większe niż 59 minut i 59 sekund (28,6 tys. pociągów). Średni czas opóźnień powyżej 5 minut 59 sekund wyniósł w drugim kwartale 20 minut i 57 sekund.

UTK dodał, że licencjonowani przewoźnicy kolejowi uruchomili od początku kwietnia do końca czerwca ponad 421 tys. pociągów, czyli o 4 tys. mniej niż w pierwszym kwartale tego roku.

Liczba pociągów odwołanych w kwietniu, maju oraz czerwcu wyniosła kolejno 713, 933 oraz 1894 pociągi. Na wzrost liczby pociągów odwołanych w czerwcu wpływ miały prace torowe na terenie Republiki Czeskiej oraz awarie taboru kolejowego.

Według UTK najbardziej punktualnym przewoźnikiem w drugim kwartale 2019 roku była Warszawska Kolej Dojazdowa (99,7 proc. punktualności) i PKP SKM w Trójmieście z punktualnością wynoszącą 98,6 proc.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UTK
  • Przemek Magiera – 13.08.2019

    Nie "do", a "o". Kto jeździ pociągami ten wie, że z punktualnością nie mają nic wspólnego.

  • Sławomir Kocan – 13.08.2019

    No w sumie w Rzeszowie przez rejmont Głównego większość pociągów z linii na Jasło ma planowe opóźnienia

  • Marek Stelmasik – 13.08.2019

    Oczywiście po uwzględnieniu tego, że kilkanaście minut nie liczy się jako spóźnienie

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.